Face&Look > ZDROWIE > Kultura > Kino na weekend. Riddick i cała reszta

Kino na weekend. Riddick i cała reszta

W ten weekend w kinach zapewne królować będzie Riddick z Vin Dieselem, a konkurencją będzie krwawy horror Następny jesteś ty. Kto szuka w kinie subtelniejszych doznań, niech wybierze się na Przeszłość. Zdesperowanym zawsze pozostaje rodzinna rozrywka przy Rycerzu Blaszce.

Wyczekiwana premiera Riddicka, filmu, na który zapewne będą nas wyciągać nasi partnerzy. Może się okazać również całkiem zabawny dla pań, o ile lubimy science-fiction i Vin Diesela. Zarys akcji podejrzanie przypomina pierwszy film z cyklu, czyli Pitch Black. Znowu jesteśmy na wrogiej człowiekowi planecie, gdzie zapada nieprzenikniona ciemność, a z każdego zakamarka atakują mordercze potwory. Jedyną nadzieją grupki ludzi okaże się widzący w ciemnościach Riddick, ścigny za liczne przestępstwa były więzień i społeczny wyrzutek. Ci, co widzieli, twierdzą, że to najlepsza część cyklu - a my chętnie wierzymy, bo mamy słabość do Riddicka.

Horror Następny jesteś ty. Pewna rodzina spotyka się na kolacji, w domu w lesie. W tej lubianej przez twórców horrorów scenerii nigdy nie jest sielsko, tylko niebezpiecznie. Za oknami czają się ludzie z maskami zwierząt na twarzach. Będą atakować naszą rodzinę i zabijać po kolei jej członków. Ale przynajmniej jedna osoba w domu będzie wiedziała, jak radzić sobie z zagrożeniem i walczyć o swoje życie. Jak wiele z was ma ochotę przekonać się, czy to zwykła rzeź czy psychologiczny thriller?

 

Przeszłość to intrygujący film irańskiego reżysera Asghara Farhadiego, znanego z nagradzanego Rozstania. Ahmed przyjeżdża do Francji, żeby podpisać papiery rozwodowe po czterech latach separacji - jego żona Marie, chce znowu wyjść za mąż. Nieoczywiste, fascynujące kino, które ogląda się jak thriller. Warto od czasu do czasu zobaczyć i takie kino, gdy zmęczymy się już kinem akcji i komediami romantycznymi.

Rycerz Blaszka to animowany film dla dzieci w każdym wieku. Nasz bohater, cały metalowy, żyje w całkowicie metalowym świecie. Na skutek skomplikowanego zbiegu przypadków zostaje oskarżony o kradzież, pozbawiony honoru i majątku. Jedynym ratunkiem w tej trudnej sytuacji będzie znalezienie i zabicie smoka. Okazuje się jednak, że Blaszce przyjdzie walczyć nie ze smokiem, a z zupełnie innym czarnym charakterem. Przesłanie jest pedagogiczne, polski dubbing jak zawsze na wysokim poziomie, a animacja w 3D.

 

Sonda: 

Dodaj komentarz

Komentarze

Masza

Wybieramy się ze znajomymi na Riddicka,ba mamy już zarezerwowane bilety.Na horror również bym się wybrała,lubię od czasu do czasu filmy z konkretnym dreszczykiem.Ciekawi mnie także Przeszłość.Wybór w każdym razie jest i to mnie cieszy.

KAHA

Tym razem stawiam na horror. Dreszczyk emocji czasem wskazany. Smile

bbo

"Przeszłość" - bardzo intrygujący opis. Z pewnością odmiana od zalewu kina amerykańskiego.

dark_forest

Dla mnie również "Przeszłość" to jedyna propozycja z tych przedstawionych, na którą bym się zdecydowała.

angel3312

I jeee Kolejna fajna baja dla moich chłopaków Smile

madziara85

uwielbiam oglądać van disla obojętnie czy obsadzają go w głupiej komedi czy sensacyjnym filmie zawsze gra wiarygodnie Wink z pewnością się wybiore do kina

NataliaLily

"następny jesteś ty"---ciekawy i chyba zobaczę:)

weronkaa84

Żadne z tych filmów nie jest w moim guście.

OLIWIA25

Nie dla mnie.

Dorota Niewiadomska

Warto przyjrzeć się bliżej.