Face&Look > MODA > Kilka rad jak idealnie dobrać okulary do kształtu naszej twarzy

Kilka rad jak idealnie dobrać okulary do kształtu naszej twarzy

Okulary, bez względu na to czy  przeciwsłoneczne, czy korekcyjne, powinny być nie tylko ładne i praktyczne, ale też dobrze dobrane. Niestety nie wszystkie pasują do każdego typu twarzy. Z uwagi na to postanowiliśmy przygotować kilka rad, które pomogą Wam dobrać idealne okulary, pasujące do kształtu Waszej twarzy.

  1. Twarz owalna, czyli taka na której najszersze miejsce to linia kości policzkowych. Charakteryzuje się ona także zaokrąglonym i podłużnym podbródkiem oraz wysokim czołem, a linia policzków zwęża się ku dołowi. Do tej twarzy pasują każde okulary, ktoś z tą twarzą jest wielkim szczęśliwcem, może przebierać w każdym typie! Najlepiej, aby model były tak szeroki, jak najszersze miejsce twarzy.
  2. Twarz okrągła, czyli posiadająca taką samą wysokość i szerokość, pełne policzki, niskie czoło oraz zaokrąglony podbródek. Najlepsze dla tego typu są okulary, które wyszczuplą i wydłużą twarz, np. kwadratowe lub prostokątne o grubych oprawkach.
  3. Twarz kwadratowa, charakteryzuje się taką samą wysokością i szerokością, szerokiem czołem, a dodatkowo ma pionową linie podbródka, policzków i skroni oraz ostry kant podbródka. Taka twarz potrzebuje zaokrąglenia i wysmuklenia rysów, dlatego też idealnie będą do niej pasowały pilotki oraz okulary o kształcie okrągłym lub owalnym.
  4. Twarz trójkątna, czyli taka która charakteryzuje się wysokim i szerokim czołem, łagodną linią szczęki orazs długm i spiczasty podbródkiem. Wymaga ona zmniejszenia szerokości skroni, więc  idealnie pasują do niej okulary zaokrąglone - półpatentki lub patentki oraz w kształcie motyla.
  5. Twarz prostokątna – wysokie czoło, pionowa linia podbródka, policzków i skroni oraz dłuższy, kanciasty podbródek. Tutaj ważne jest skrócenie twarzy, więc najlepsze będą okulary o kształcie owalnym, kocim lub szerokie prostokątne.

Mamy nadzieję, że teraz dobranie idealnych okularów nie sprawi Wam żadnej trudności. Poniżej mamy dla Was kilka propozycji odpowiednich dla każdego z poszczególnych kształtów twarzy. Wszystkie pochodzą ze sklepu River Island.

 

 

Na zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

 

 

 

FL BOX MILA PRO Pure Volume - cena 109 zł

Autor: 
Artykuł Partnera