Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Karboksyterapia - przełom w medycynie estetycznej. Zapraszamy do DS Instytut w Warszawie

Karboksyterapia - przełom w medycynie estetycznej. Zapraszamy do DS Instytut w Warszawie

Salon urody i medycyny estetycznej DS Instytut to miejsce, które stale się rozwija i poszerza swoją ofertę zabiegów. Właścicielka, Dorota Stefaniak stawia tylko na wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego w najnowszej ofercie salonu znalazły się między innymi usługi świadczone przez dermatologa oraz lekarza medycyny estetycznej. Dobry lekarz przede wszystkim udzieli konsultacji i dopiero wtedy zdecyduje czy i jaki zabieg rzeczywiście jest potrzebny pacjentowi. Takie podejście wzbudza zaufanie i przyciąga nowych klientów. Obecnie, tuż przed świętami oraz Nowym Rokiem, oprócz kultowego już zabiegu odchudzającego Med2Contour dużą popularnością cieszy się zabieg karboksyterapii, czyli terapia dwutlenkiem węgla. Co jeszcze kryje się za tą tajemniczą nazwą zapytaliśmy doktora Piotra Sobolewskiego, który w DS Instytut wykonuje właśnie ten zabieg.

SKĄD POCHODZI TERAPIA DWUTLENKIEM WĘGLA? Terapia z użyciem dwutlenku węgla (CO2) nie jest metodą nowatorską. Jego skuteczność jest potwierdzona wieloletnimi badaniami. Pomysł użycia tego gazu w leczeniu niektórych schorzeń zrodził się już w latach 30. XX wieku w głowach francuskich kardiologów z uzdrowiska Royat. Stosowali oni kąpiele w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla u pacjentów z chorobami tętnic obwodowych kończyn dolnych. Sześćdziesiąt lat później dr Belotti i dr de Bernard, pracujący w Instytucie Termalnym w Rabbi (Włochy), rozszerzyli listę wskazań do karboksyterapii stosowanej w leczeniu uzdrowiskowym. Poza przezskórną drogą podania gazu w kąpielach wodnych pojawiła się możliwość iniekcji pod- i śródskórnej. Dzięki temu użycie dwutlenku węgla rozpowszechniło się nie tylko w terapii schorzeń żył i tętnic obwodowych, ale także w walce z problemami skórnymi takimi jak: cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość i starzenie się skóry.

JAK DZIAŁA CO2 W NASZYM ORGANIZMIE? Podanie podskórne CO2 stymuluje fibroblasty – komórki skóry odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych i elastycznych – do syntezy nowych. Dzięki temu dochodzi do rewitalizacji skóry. Jeśli dwutlenek węgla wstrzyknięty zostanie nieco głębiej – do tkanki podskórnej – efektem rozpierającego działania gazu będzie rozbicie komórek tłuszczowych oraz przerwanie łącznotkankowych przegród, odpowiedzialnych za powstanie cellulitu. Dzięki temu pokłady lokalnej tkanki tłuszczowej ulegają zmniejszeniu, a cellulit znika.

KARBOKSYTERAPIA TO TAKŻE SPOSÓB NA BLIZNY I ROZSTĘPY? Wspaniałe efekty przynosi również karboksyterapia zastosowana w leczeniu nieestetycznych i przerosłych blizn. Ich przyczyną jest miejscowe nagromadzenie kolagenu i nieprawidłowo zbudowanej tkanki łącznej. Dwutlenek węgla podany w taką okolicę rozdziela zrośnięte włókna, stymulując jednocześnie produkcję nowych, prawidłowo już usytuowanych. Dzięki temu blizna staje się mniej wypukła, przybiera kolor bardziej zbliżony do zdrowej skóry. Rozstępy i wiotkość skóry są efektem zmniejszenia ilości kolagenu i włókien elastycznych, przez co skóra przybiera wygląd „papierowy”. Karboksyterapia zastosowana na taką okolicę pobudzi produkcję nowych włókien, wzmocni te już obecne, przez co skóra odzyska swój zdrowy, naturalny wygląd.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG? Zabieg karboksyterapii trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od okolicy poddanej terapii. Obecnie, wykorzystując najnowsze technologie, udaje się podgrzać gaz do odpowiedniej temperatury zbliżonej do temperatury ciała. Dzięki temu zabieg nie jest tak bolesny, jak w przypadku pierwszych karboksyterapii, kiedy to podawany CO2 był zimny. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Jedyny dyskomfort, jaki pojawia się przy iniekcji, związany jest z wtłoczeniem ciepłego gazu do skóry lub tkanki podskórnej. Dzięki sprawnym systemom enzymatycznym skóry trwa on tylko kilka minut, nie powodując żadnych następstw po zabiegu. Aby uzyskać najlepszy efekt, zabieg karboksyterapii należy powtórzyć 2-6 razy w odstępach jedno-/dwu-tygodniowych w zależności od stanu wyjściowego skóry i okolicy, na która zastosowano CO2.

Dr Piotr Sobolewski - lekarz medycyny estetycznej i lekarz rodzinny. Specjalizuje się w karboksyterapii. Zajmuje się również terapią  regeneracyjną PRP - nowoczesną metodą odmładzania i wzmacniania włosów.

Karboksyterapia w skrócie (Link do wypowiedzi wideo lekarza): https://youtu.be/cNxNrO5Uzho

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Sporo czytałam o karboksyterapii ostatnio, ale nie poddawałam się temu zabiegowi.

bozenkaxxj

Bardzo ciekawa propozycja salonu urody i medycyny estetycznej,  wiele osób z pewnością z niej skorzysta Smile

basiamiecz715

Fajny artykuł, z przyjemnością go przeczytałam..:) Bardzo kusząca propozycja zabiegu...... Smile

Dorota Niewiadomska

Przyznaję,że fajna to sprawa.Bardzo kusząca i domniemam,że na brak klientów nie narzeka.

mcjazz

Fajny artykuł, nie słyszałam jeszcze o karboksyterapii, obejrzałam zdjęcia "przed i po" i muszę przyznać że gdyby znalazło się trochę oszczędności na pewno wybrałabym się zniwelować bliznę na kolanie i może poprawić co nieco Smile

Beatris20

A ja na celulit Smile Fajnie, że CO2 jest podgrzewany do temperatury ciała, dzięki czemu nie ma już takiego bólu i dyskomfortu jak wcześniej przy tego typu zabiegach.

Malinka23

bardzo ciekawy artykuł ale na taki zabieg bym się chyba nie skusiła Biggrin

hanover

sam salon na zdjęciu wygląda pięknie 

Marylka771

Ciekawy zabieg

anecia

Ciekawy artykuł ale czy na taki zabieg zdecydowałabym się to niewiem Smile

gamzurek5

Narazie nie jestem zainteresowana takim zabiegiem ale w przyszłości kto wie Biggrin

sweetmedi25

interesujący zabieg

Beatris20

Instytut DS- bo właścicielka to pani Dorota Stefaniak :). Bardzo fajnie , że zabiegi konsultują specjaliści, którzy uzgadniają jaki zabieg jest potrzebny i czy w ogóle jest potrzebny - brawa za takie podejście. Lekarze specjaliści- to najważniejsze, choć przyznam szczerze, że dr Piotr Sobolewki to młody człowiek i jeszcze kiedyś bałabym się lekarza z krótkim stażem. Karboksyterapia brzmi bardzo obiecująco i jestem ciekawa ceny takiego zebiegu ( likwiduję celulit ).

paradiso

Fajna sprawa, takie zabiegi napewno cieszą się dużym powodzeniem.

Nataliiia1

Brzmi bardzo ciekawie, nic więc dziwnego, że zabieg cieszy się popularnością. Chciałabym zobaczyć na żywo jak taki zabieg wygląda, oraz efekty przed i po Smile Może w przyszłości się skuszę... Blum 3

lawina74

Chętnie skorzystałabym z takich usług: )

maybe92

Ciekawy zabieg, muszę się mu przyjrzeć bliżej Smile

eliska

Ciekawy artykuł mnie bardzo zaciekawił że jest to tez sposób na stare blizny

weronkaa84

Ach, gdyby tylko mieć worek pieniędzy i za dużo czasu, to można się wtedy poddawać wszystkim możliwym zabiegom Wink

luna341

Brzmi obiecująco.Mam małe blizny potradzikowe.,pewnie warto zrobić taki zabieg by przekonać sie o jego skuteczności

Patula

Bardzo ciekawy artykul jeszcze nie słyszałam o takich zabiegach a chętnie bym z takiego skorzystala

kasiaa

Tych wszystkich zabiegów jest tyle ze nic tylko wybierać  i przebierać  i korzystać Smile 

bbo

I dobrze, ze można walczyć z blinami, które potrafią zachwiac wiara w siebie. 

czeresnie

ciekawy zabieg..kto wie, może kiedyś wykonam

annasus

Karboksyterapia chętnie wypróbuję

Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

wampa

jakie są ceny?