Face&Look > ZDROWIE > Jesteś w ciąży? Wybierz się do brafitterki

Jesteś w ciąży? Wybierz się do brafitterki

Brafitterki radzą, by kobiety ciężarne znacznie częściej obserwowały swój biust i na bieżąco kontrolowały rozmiar biustonosza. Specjalistki stanowczo odradzają tzw. bieliznę na zapas, np. z dużo większymi miseczkami niż są potrzebne w danej chwili. Dobrze dobrany biustonosz, noszony w ciąży i w okresie karmienia, zapobiegnie zniekształceniu piersi.

Noszenie przez kobiety w ciąży niedopasowanego biustonosza lub nieużywanie go w ogóle, spowoduje, że piersi stracą jędrność, a skóra nadmiernie się rozciągnie. Mogą też pojawić się wzmożone bóle głowy i kręgosłupa. Dlatego, jeśli miseczki robią się za małe, a obwód staje się za ciasny, trzeba kupić nowy stanik. Może też zdarzyć się sytuacja, że biust kobiety ciężarnej przestanie tolerować koronki, fiszbiny i grube szwy, wtedy również konieczna jest wymiana na bieliznę bardziej sprzyjającą. 

– Ogólnie mówi się o tym, żeby brafitting był przeprowadzany przynajmniej co miesiąc, ponieważ biust w ciąży ewoluuje, co chwila się zmienia, co chwilę jest większy, bardziej napięty, bardziej obrzmiały. Więc ten biustonosz powinien być za każdym razem prawidłowo dobrany:  miseczka, obwód i ramiączka – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Tylicka, brafitterka firmy Panache. 

Kiedy pojawia się zwiększona bolesność i wrażliwość piersi, bardzo ważne jest prawidłowe podtrzymanie biustu, bo zmniejsza ono dyskomfort i odczuwanie bólu. Równomierne rozłożenie ciężaru odciąży również kręgosłup. 

– Kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę również na to, czy w tym biuście nie ma jakichś zmian, to znaczy sprawdzać ten biust, czy tam się nic złego nie dzieje, czy biustonosz nie powoduje żadnych komplikacji i niekomfortowych sytuacji – podkreśla Joanna Tylicka. 

Kobiety powinny też dbać o biust po urodzeniu dziecka. Mamom karmiącym brafitterki polecają specjalny, bardziej funkcjonalny biustonosz. 

– Charakteryzuje się on między innymi tym, że miseczki mogą być odpinane, nie ma więc konieczności rozpinania całego biustonosza i ściągania go do karmienia, tylko odpina się pewną część miseczki  i dziecko ma łatwy dostęp do piersi. Dodatkowo te biustonosze są tak zaprojektowane, żeby zagwarantować maksymalny komfort i wsparcie dla naprawdę ciężkiego i obrzmiałego biustu – tłumaczy Joanna Tylicka.


Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

 

Dodaj komentarz

Komentarze

francesca

Co prawda w ciąży nie jestem, ale brafitterka i tak się przyda Smile

dark_forest

Dobrze wiedzieć - na przyszłość! Smile

bbo

Faktycznie, rozmiar się zmienia, idzie w górę Smile Ale na szczęście nie o rozmiar w miesiąc.

justajustyna

chciała bym skorzystać z usług brafiterki

Beatris20

Brafiterki są już w większości dobrych sklepów z bielizną. Ja korzystałam ale nie byłam zadowolona, pani dobrała mi za ciasny biustonosz, czego efektem było wżynanie się biustonosza w skórę- bardzo boleśnie, ale w sklepie wmawiała mi, że tak musi być by biust był dobrze podtrzymany. A sam biustonosz kosztował 200 złotych- stracone pieniądze.

weronkaa84

Cenne wskazówki Smile

wampa

ciekawe