Jakie fryzury będą modne w 2023 roku? Agnieszka Woźniak-Starak i Klaudia Halejcio przewidziały trendy!

Jaka moda na fryzury nadchodzi? Masz ochotę na zmianę, ale nie masz pomysłu?

Za chwilę zapoznamy cię z najnowszymi albo utrzymującymi się trendami wśród fryzur na najbliższy rok!

Paryska grzywka

 

Czyli na początku o fryzurach, które były modne w 2022 roku, ale w 2023 wciąż nie wychodzą z łask. Jeśli jednak nie miałyście okazji spotkać się z trendem paryskiej grzywki, już tłumaczymy, czym jest. Paryska lub francuska grzywka to po prostu grzywka opadająca na bok twarzy, jednak przystrzyżona w lekko niedbały, fantazyjny sposób. Istotne jest, żeby w takiej fryzurze było wiele lekkości i nonszalancji. Lekko postrzępione końcówki lub nierówna linia grzywki od razu podbijają pożądany efekt.

Nie myślcie jednak, że nie ma tu miejsca na elegancję. Paryska grzywka jest po prostu fryzurą naturalną, dodającą wiele odmłodzenia, jednak jest to sposób cięcia, który nie wyklucza również bardziej uładzonych stylizacji włosów. Paryska grzywka świetnie pasuje do włosów krótszych, a także średniej długości, przy bardzo długich włosach tracimy efekt lekkości, który ma być istotą paryskiej grzywki.

Wśród polskich gwiazd ogromną fanką tej fryzury jest Agnieszka Woźniak-Starak, której faktycznie grzywka dodaje wiele uroku, nie odbierając jednocześnie wyrafinowania i elegancji.

 

Przedziałek na środku

 

Sposób ułożenia włosów z przedziałkiem na środku to trend utrzymujący się już od naprawdę wielu lat. Przedziałek na środku wyznacza idealną linię podzielenia twarzy na pół i pozwala zachować proporcje.

Jest w tej fryzurze na tyle dużo prostoty, że zamiast przytłaczać, doskonale dopełnia każdą stylizację. Przedziałek na środku dodaje też bardzo dużo elegancji. Jeśli twoje włosy naturalnie układają się w inny sposób, możesz wyznaczać przedziałek za pomocą grzebienia na co dzień albo na specjalną okazję.

Mitem jest, że przedziałek na środku pasuje jedynie do prostych włosów - równie dobrze sprawdzi się na włosach falowanych czy kręconych, być może tym bardziej - pozwoli je w pewien sposób uładzić.

Fankami przedziałka na środku od dawna są siostry Kardashianki.

 

Wygładzenie a wydobywanie skrętu

 

Ostatnie z trendów, które nie chcą nas opuścić, czyli albo wygładzenie albo totalne wydobycie skrętu. W wygładzeniu mamy wyglądać maksymalnie estetycznie - włosy zaczesane za uszy, efekt może być dodatkowo zwiększony żelem do włosów lub lakierem.

Wygładzenie obowiązuje zarówno na włosach rozpuszczonych, jak i spiętych, jest to sprawdzająca się fryzura na wyjścia, ale też do codziennych aktywności.

Z kolei wydobywanie skrętu to moda już od kilku lat, kiedy to do głosu doszła poprawna pielęgnacja włosów. Jeśli masz włosy kręcone i do tej pory nie spróbowałaś za pomocą produktów kosmetycznych wydobyć ich naturalnego skrętu, koniecznie spróbuj w tym roku!

 

Grzywka na bok

 

Pamiętacie słynną gęstą grzywkę, opadającą na jeden bok? Wielki hit 2013 roku na długo opuścił salony, chyba nie wierzyliśmy już, że kiedykolwiek wróci - a jednak.

Fanów zszokowało niedawno wsta

wione na Instagram zdjęcie Emmy Stone - aktorka wygląda na nim niemalże identycznie jak bohaterka głośnego filmu “Easy A”, jednego z filmów, po których Emma Stone zrobiła się bardziej znana. To jednak nie zabieg stylizacyjny, mający przypomnieć o “Easy A”, to po prostu fryzura, do której aktorka wróciła.

Czy grzywki faktycznie powrócą do łask? Czy przekonamy się do nich, czy minęło jeszcze za mało czasu, żebyśmy potrafili na nowo docenić ten trend?

Sama fryzura jest twarzowa, pozwala ładnie podkreślić kształt i proporcje twarzy, a także bujność włosów. Czy jednak nie kojarzy nam się nadmiernie z nieudanymi, gimnazjalnymi stylizacjami z lat 2012/2013? To się okaże, ale czemu któregoś dnia nie spróbować ułożyć przedziałka w inny sposób i w ten sposób nie przymierzyć się do grzywki. Kto wie, może odkryjesz swój nowy ulubiony look.

 

Clavi cut

 

Od dawna masz ochotę ściąć swoje długie włosy, ale nie masz pomysłu na fryzurę? W tym roku stawiamy na prostotę.

Clavi cut, czyli proste cięcie do obojczyków. Nie jest to żadna filozofia, po prostu obcięcie włosów do takiej długości i nadanie im prostej linii. Fryzura świetnie wygląda w przypadku włosów falowanych lub kręconych, tak jak u Kriesten Stewart, ale może dodać wiele świeżości także na włosach zupełnie prostych.

Preferowany jest tutaj raczej przedziałek na środku, jednak jeżeli nie lubisz układać włosów w ten sposób, przedziałek na bok również się obroni - w taki sposób włosy w ten fryzurze układa Klaudia Halejcio.

Clavi cut to bardzo proste cięcie, jednak czasem właśnie proste rozwiązanie to takie, którego potrzebujemy. Łatwiej nam zdecydować się na nieskomplikowaną, a efektowną fryzurę, niż na coś bardziej ekstrawaganckiego.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów