Jak zrobić kreskę na oku? Sprawdź krok po kroku!

Zastanawiasz się, jak zrobić kreskę na oku? Marzysz o idealnie wykonanej kresce nadającej całemu makijażowi wyjątkowego charakteru, ale nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Koniecznie zatem sprawdź parę fundamentalnych kwestii krok po kroku!

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że wykonanie perfekcyjnych kresek na powiekach wcale nie musi należeć do niezwykle skomplikowanych zadań. Mnóstwo kobiet boi się samodzielnego robienia tego elementu makijażu, co wynika zwykle właśnie z braku rzetelnej wiedzy, jak dokładnie powinno się przy tym postępować. Po zapoznaniu się z poniższymi, prostymi i szczegółowymi krokami z łatwością zauważysz, że zrobienie kreski na oku może być prostsze niż mogłoby się wydawać. Zatem do dzieła!

Po pierwsze, odpowiedni dobór kosmetyku absolutnym priorytetem!

W pierwszej kolejności musisz pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyku. Jest to bezapelacyjny priorytet tuż na starcie twojej przygody z nauką wykonywania poprawnej kreski na oku. Dobrze wybrany eyeliner to w zasadzie już połowa sukcesu. Dla osób początkujących i uczących się tego fachu, proponuje się przede wszystkim eyelinery w postaci flamastra. Jest to jedna z najprostszych form tego typu kosmetyków, która jednocześnie umożliwia wykonanie pięknej, równej kreski na powiece w stosunkowo szybkim czasie – radzi Joanna Miś – kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie – estetico.pl.

Po drugie, rozpocznij od wewnętrznej strony oka

Jeśli zakupiłaś już eyeliner we flamastrze lub inny, który akurat jest dla ciebie najbardziej komfortowym narzędziem, czas przejść do konkretów. Od czego więc zacząć? Jaki powinien być twój pierwszy ruch? Otóż, najlepiej jest rozpocząć cały proces wykonywania kreski na oku od jego wewnętrznej strony. Przyłóż zatem eyeliner do wewnętrznego kącika oka, następnie odsuń go od kącika o około trzy milimetry i dokładnie w tym miejscu rozpocznij ruch ręką w przeciwnym kierunku, który następnie zakończ tuż przed końcem powieki. Niech twoja ręka wykona ten ruch pewnie, a eyeliner na pewno nie zawiedzie i w efekcie uzyskasz równą linię na powiece. To oczywiście jeszcze nie koniec!

Po trzecie, wykończ kreskę od zewnętrznej strony oka

Trzeci krok to wykończenie kreski od zewnętrznej strony oka. Co więc musisz zrobić dalej, by uzyskać wymarzoną kreskę? Otóż, należy przyłożyć eyeliner do zewnętrznego kącika oka pod takim kątem, pod jakim pragniemy mieć zrobioną tę właśnie kreskę. Kąt może być mniej lub bardziej rozwarty, tutaj wszystko zależy od naszych preferencji dotyczących makijażu. Na początek warto wybrać jednak uśrednioną opcję. Kiedy już zdecydujesz, jaki kąt wybierasz, wykonaj szybki ruch. Powinien on iść od miejsca, w którym chcesz, aby dana kreska się zakończyła w kierunku zrobionej we wcześniejszym kroku linii na powiece. Tu najistotniejsze jest to, aby doszło do płynnego, niezauważalnego połączenia obu linii - wewnętrznej i zewnętrznej.

Zobacz również: https://estetico.pl/jak-nakladac-rozswietlacz

Po czwarte, wykonuj pewne i nieprzerywane ruchy!

Szalenie ważne podczas wykonywania kreski na oku jest to, aby twoje ruchy dłoni były pewne i nieprzerywane. Dzięki temu bez wątpienia w szybkim czasie uzyskasz dokładnie taki efekt, o jaki ci chodzi. Nieustanne przerywanie podczas rysowania linii może zaowocować tym, że nasza kreska będzie nierówna, a przez to jej wygląd okazać może się zdecydowanie nieestetyczny. Z doświadczenia większości kobiet wiadomo, że kreski malowane szybko i pewnie są przeważnie najładniejsze. Dobrze, jeśli podejdziesz do tej sprawy na luzie, bez zbędnego stresu, obaw i wątpliwości. Pozwól sobie na luz w makijażu!

Po piąte, jeśli jesteś zadowolona z efektu, nie staraj się go jeszcze polepszyć!

Jedną z podstawowych zasad, o której nie wolno ci zapomnieć, jest brak poprawek. Jeśli uzyskałaś zadowalający cię efekt, ale jednak coś podpowiada ci, że może być jeszcze lepiej, postaraj się mimo wszystko odpuścić. Wiele kobiet powtarza często, że poprawianie kresek okazuje się fatalną decyzją. Nierzadko kończy się to zmyciem całego makijażu i koniecznością wykonania go raz jeszcze.

Podsumowując, zapoznałaś się z trzema krokami wykonania pięknej kreski na oku, a dodatkowo dowiedziałaś się, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas tego procesu. Jak widać, kwestia zrobienia kreski na oku wcale nie musi być skomplikowana! Jeśli zastosujesz się do pięciu wymienionych wyżej punktów, z pewnością osiągniesz to, na czym ci zależy.

Sprawdź również: https://estetico.pl/olejek-rycynowy-na-brwi

 

Na udane zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Bielenda Professional, SupremeLab, ekskluzywny rewitalizujący krem pod oczy. Cena 56,99 zł/15 ml

Rekomendowane dla Ciebie

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów