Face&Look > MODA > PORADY > Jak wykonać idealny manicure w domowych warunkach? Podpowiadamy!

Jak wykonać idealny manicure w domowych warunkach? Podpowiadamy!

Mogłoby się wydawać, że zrobienie manicure jest skomplikowane i pracochłonne. Dostępne obecnie produkty do pielęgnacji pozwalają jednak wykonać piękne paznokcie w krótkim czasie. Umiejętność samodzielnego robienia manicure jest przydatna zwłaszcza w okresie pandemii. Jak wykonać manicure w domu? 

Zmycie lakieru i nadanie kształtu płytce

Pierwszym krokiem w domowym manicure jest usunięcie starego lakieru do paznokci. Jeśli jest to hybryda, należy użyć do tego namoczonych w acetonie wacików i zawinąć paznokcie w folię aluminiową. Tradycyjny lakier można usunąć zmywaczem bez acetonu. Nie wolno zdzierać lakieru pilnikiem, bo wpływa to negatywnie na kondycję paznokci.  

Następnie pilniczkiem nadajemy płytce pożądany kształt. Obcinanie paznokci na prosto optycznie je skraca, a zaokrąglone rogi wysmuklają dłonie. Istotne jest, by piłować paznokcie w jedną stronę, wówczas rogi płytki nie są poszarpane. Podczas tego kroku, należy także zmiękczyć i usunąć skórki np. za pomocą drewnianego kopytka. 

Matowienie płytki i naniesie nowego lakieru

Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki, dzięki temu lakier do paznokci będzie się lepiej trzymał. Używa się do tego kostki polerskiej. Chropowatą częścią usuń nierówności, a gładką zmatuj płytkę. Ważnym elementem w robieniu manicure jest baza do paznokci. Po nałożeniu tego preparatu można przystąpić do malowania lakierem. W zależności od produktu, nakładamy jedną lub dwie cienkie warstwy lakieru. Nie należy tego robić zbyt szybko, kolor powinien wyschnąć, przed nałożeniem kolejnej warstwy. Ważne jest, by nie zalać lakierem skórek u nasady płytki. Wygląda to nieestetycznie, więc w przypadku zamalowania tej części, warto szybko usunąć lakier drewnianym patyczkiem. Kiedy lakier wyschnie, należy nałożyć utwardzacz, który zmatowi lub nada połysk paznokciom i sprawi, że manicure będzie trwalszy.  

Zadbane skórki i dłonie

Ostatnim etapem domowego manicure jest natłuszczenie paznokci i skórek oliwką. Używa się do tego oliwy z oliwek, olejku rycynowego albo dedykowanego preparatu z witaminami. Gotowe produkty mają często bogaty skład, który świetnie wpływa na kondycję paznokci i dobrze się wchłaniają bez pozostawiania tłustej warstwy. Po skończonym manicure należy posmarować dłonie kremem do rąk. 

Domowy manicure nie jest skomplikowany. Wymaga jedynie wprawy w nakładaniu lakieru do paznokci. Na szczęście nowoczesne formuły lakierów są coraz łatwiejsze w aplikacji. Szeroki wybór wysokiej jakości lakierów do paznokcie można znaleźć np. na stronie https://shop.emischool.pl/Lakiery-klasyczne-c60490349.

 

 

Na zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

 

 

 

FL BOX MILA PRO Pure Volume - cena 109 zł

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Kamila Gwiazdowska

Od jakiegoś czasu robię sobie samodielnie paznokcie hybrydowe w domu i wcale nie jest to takie trudne jak się moze wydawac. Po prostu trzeba nabrać wprawy Smile  Jednoczesnie jest to  o wiele tańsze oraz wygodniejsze bo nie muszę się wybierać do kosmetyczki, zapisywać się i marnować czasu :)Inspiracji warto jest szukać w sieci. Polecam zajrzeć sobie na stronę: https://estetico.pl/wzorki-na-paznokcie Na stronie jest kilka pomysłów na proste wzorki na pazurkach. 

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Kinga Gaj

Ja rownież robię sobie paznokcie sama. Kiedyś codziłam na paznokcie do gabinetu kosmetologicznego jednak zajmowało mi to sporo czasu. Teraz mam zestaw do robienia sobie pzurków samodzielnie no i sama mogę zdecydowac kiedy mam czas na zrobienie paznokci.Ze zdobień prefereuje pyłki. Są to proste zdobienia i nie wymagaja dużej ilości poświęconego czasu. Najczżęsciej zamawiam przez internet,bo jednak w sklepach internetowych jest zdecydowanie większy wybór pyłków niż w sklepach stacjonarnych https://puderek.com.pl/175-pylki-do-paznokci Można sobie zobaczyć na stronie.