Jak wybrać odpowiednie okulary?

Przyszła wiosna, a razem z nią wielka radość. Stylizacji nie trzeba przykrywać kurtką, zamiast czapek kapelusze, kolorowe ubrania, a przede wszystkim…rozpoczynamy przygodę z okularami przeciwsłonecznymi! Uwielbiam ten czas, kiedy wreszcie mogę wyjąć swoją kolekcję okularów z szafy. Stają się one nieodłączną częścią moich outfit’ów.

Jak wybierać okulary?

 

 1. Pod siebie. Zawsze kupuj takie, które Ci się podobają, w których czujesz się dobrze.

 

 1. Zwróć uwagę na to jak są zrobione. Jeśli obawiasz się, że się zniszczą, zobacz jak są zbudowane - czy coś może się zetrzeć/wypaść/ułamać się?

 

 1. Poczytaj/pooglądaj co jest teraz w modzie. Znajdź takie stylówki, które odpowiadają Twoim gustom, zobaczysz co do nich pasuje.

 

 1. Popytaj znajomych jakie noszą. Od siebie polecam okulary Artego. Jeśli planujesz jazdę samochodem, rowerem lub czymkolwiek innym, bardzo ważne jest, aby wtedy nosić tylko takie okulary, które są zaokrąglone i zakrywają całe oczy - nie może być tak, że popatrzysz mocno w jedną stronę i nagle wszystko Ci się zacznie odbijać. Oczy mają być zrelaksowane. Artego idealnie spełniają tę funkcję.

 

 1. Wybierz odpowiedni kolor soczewki. To nie tylko sprawa wizualna! Do wyboru masz:

 

 • Szare soczewki – takie, które zapewniają naturalne widzenie barw, są więc najbardziej uniwersalne i nadają się dla każdego, polecam je właśnie dla kierowców,
 • Brązowe soczewki – gwarantują poprawę kontrastu, ostrości i głębi widzenia, dobry wybór dla osób o wrażliwych oczach: oko tutaj odpoczywa, ponieważ soczewki chłoną niebieskie światło,
 • Czerwone lub różowe – idealne będą służyć przy delikatnym świetle: rano czy wieczorem, są często wybierane przez wędkarzy,
 • Żółte, pomarańczowe czy złote – sprawdzają się doskonale w gorszych warunkach atmosferycznych, nadają się do jazdy po zmroku, ponieważ ich zadaniem jest rozjaśnianie i zwiększanie kontrastu.

 

 1. Jeśli lubisz zmieniać trendy, warto zaopatrzyć się w kilka tańszych par. Dzięki temu możesz też testować różne soczewki i oprawki i sprawdzać, które Ci najbardziej odpowiadają, a jednocześnie nie bać się o zgubienie czy zniszczenie. Sporo ludzi natomiast lubi ubierać się zgodnie z szybko zmieniającą się modą, ale dodatki wybiera klasyczne - wtedy fajnie jest pomyśleć o kupnie droższych okularów, żeby starczyły na długo i służyły jak najlepiej.

 

 1. Dobierz oprawki do kształtu Twojej twarzy. Jeżeli Twoja buzia jest okrągła najlepiej będą Ci pasować aviatory, okulary prostokątne lub o kocim kształcie. Jeśli natomiast masz twarz pociągłą, polecam zainteresować się okrągłymi, owalnymi albo geometrycznymi okularami przeciwsłonecznymi.

 

A przede wszystkim - musisz te okulary po prostu polubić ;)

 

 

Jeśli macie ochotę, możecie wysłać mi zdjęcia w swoich okularach albo od razu całej swojej kolekcji na maila julenka.wojtkowiak@gmail.com, to chętnie wykorzystam je w następnym artykule, jeśli tylko wyrazicie na to zgodę :)

 

Autor: 
Materiał Redakcyjny - Julia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów