Jak skutecznie zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Zmarszczki, czyli coś, co najbardziej psuje urodę. Wydaje się, że kompletnie nie mamy wpływu na ich powstawanie, jednak istnieje kilka sposobów, które potrafią spowolnić rozpoczęcie procesu powstawania zmarszczek. Dowiedz się, jakie to sposoby.

Masaż twarzy

 

 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na opóźnienie rozpoczęcia procesów starzenia się skóry jest masaż twarz, który pobudza produkcję kolagenu przez skórę. Ujędrnia włókna oraz stymuluje skórę do regeneracji. Masaż twarzy możesz wykonywać zarówno w profesjonalnych punktach, jak i samodzielnie za pomocą rollera, w domu. Nie musi być to nawet dodatkowa czynność w ciągu dnia, ale dodawana do mycia twarzy czy nawet wmasowywania kremu.

 

 

Domowy masaż… przy okazji

 

 

Jeśli nie chcesz inwestować w roller lub nie przepadasz za używaniem tego typu narzędzi, możesz też po prostu myć twarz kolistymi ruchami, kierując je w górę. Będzie to dla cery działanie pobudzające. Podobnie warto postępować podczas nakładania kremu. Powinnaś delikatne wcierać go w skórę, ruchami skierowanymi ku górze w taki sposób, by „podciągać” skórę. Nie będzie to dodatkowa czynność, a jedynie nakładanie kremu czy mycie twarzy w specyficzny sposób. Przy oszczędności czasu uda ci się osiągnąć efekt spowolnienia procesów starzenia się skóry!

 

 

Nawilżanie

 

 

Przy spowalnianiu procesów starzenia się skóry niezwykle istotne jest także nawadnianie. Im skóra jest bardziej wysuszona, tym większe są tendencje do jej szybszego starzenia się. Pamiętaj o nawadnianiu organizmu od środka, jest to coś niezastąpionego, czego stosowanie kremów nawilżających może być tylko uzupełnieniem. Nie oznacza to jednak, że jeśli spożywasz odpowiednie ilości wody w ciągu dnia, stosowanie odpowiedniej pielęgnacji jest zbędne.

 

 

Rutyna pielęgnacyjna

 

 

Rutyna pielęgnacyjna, czyli rytuał, który wykonujemy każdego dnia. Zwracaj uwagę, czy w wybranych przez ciebie produktach kosmetycznych nie występują szkodliwe i przesuszające skórę substancje, jak agresywne substancje myjące (sodium laureth sulfate) oraz niektóre z rodzajów alkoholi. Kiedy upewnisz się, że unikasz szkodliwych dla kondycji skóry substancji, zwróć uwagę także na obecność pozytywnych składników.

 

W kosmetykach poszukaj roślinnych olejków, odpowiedzialnych za nawilżanie i wytwarzanie warstwy ochronnej. Zwróć uwagę także na obecność kolagenu i kwasu hialuronowego, które są znanymi substancjami odpowiedzialnymi za jędrność oraz zdolności regeneracyjne tkanek skórnych.

 

 

Ograniczenie mimiki

 

 

Ograniczenie mimiki brzmi strasznie, jest to jednak naprawdę skuteczny sposób na ograniczenie zmarszczek. Brak częstego unoszenia brwi, ale także uśmiechania może spowolnić procesy starzenia się skóry, ale czy jest to tego warte? Dbajmy o dobrą kondycję od wewnątrz i poprzez odpowiednią pielęgnację, ale nie odmawiajmy sobie codziennych radości i pełnego okazywania zadowolenia z uciech. Tempo powstawania zmarszczek jest w dużym stopniu kwestią genetyczną, więc nawet jeśli w twoim przypadku zmarszczki pojawią się wcześnie – nie załamuj się. Niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ, ale swoimi działaniami i tak możemy spowolnić niektóre znaki czasu, widoczne w swoim organizmie.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów