Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > JAK RADZIĆ SOBIE Z CELLULITEM?

JAK RADZIĆ SOBIE Z CELLULITEM?

Piękne, zgrabne, zadbane ciało – marzenie każdej kobiety. Jesteśmy w stanie zainwestować w pielęgnację ciała coraz więcej czasu i troski, szczególnie gdy zbliża się lato.

Pojawianie się cellulitu oraz spadek jędrności skóry to najczęstsze kosmetyczne defekty ciała, których za wszelką cenę chcemy się pozbyć. Pomarańczowa skórka pojawia się u około 90% kobiet i jest wynikiem wielu zaburzeń m.in. związanych z gospodarką hormonalną, zatrzymywaniem wody, nieprawidłowym funkcjonowaniem krążenia oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej, związanym z brakiem ruchu i nieprawidłową dietą. Warto pamiętać, że otyłość, którą dawniej bezpośrednio wiązano z występowaniem cellulitu, nie jest jego główną i jedyną przyczyną. Szczupłe osoby także mają cellulit, a utrata jędrności i elastyczności skóry to bardzo częsty efekt uboczny szybkiego chudnięcia i przybierania na wadze. Czy kosmetyki mogą pomóc w walce z tymi problemami? Oczywiście, że tak.

KOSMETYCZNA LIPOSUKCJA

W komórkach tłuszczowych (adipocytach) zachodzą ciągłe procesy syntezy i rozkładu tłuszczów. Odkładanie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej jest spowodowane przewagą procesów wytwarzania tłuszczów nad procesami ich spalania. W rezultacie dochodzi do kumulowania się związków tłuszczowych w komórkach. W takim przypadku adipocyty mogą zwiększyć swoje rozmiary nawet kilkadziesiąt razy, dlatego skutkiem otyłości oprócz nadmiarowych kilogramów jest zwykle widoczny cellulit. By naprawdę efektywnie działać w kierunku eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej i pomarańczowej skórki musimy jednocześnie aktywować kilka mechanizmów: pobudzić spalanie tłuszczu w komórkach, zahamować rozrost komórek tłuszczowych i ograniczyć im kalorie, by nie produkowały nowych związków tłuszczowych.

W preparatach antycellulitowych i wyszczuplających od lat królowały te same składniki aktywne: kofeina, guarana, L-karnityna… Na szczęście kosmetologia nie stoi w miejscu i wreszcie pojawiły się nowe badania, które pozwoliły stworzyć innowacyjne połączenie 3 składników aktywnych o zupełnie przełomowym mechanizmie działania na tkankę tłuszczową. Technologia Kosmetycznej Liposukcji, bo o niej mowa to globalne rozwiązanie antycellulitowe: fatburner aktywuje procesy spalania tłuszczu w komórkach przez 24 godziny na dobę, w każdej sytuacji, adipobloker zapobiega wzrostowi liczebności komórek tłuszczowych, a dieta komórkowa blokuje wchłanianie glukozy w komórkach tłuszczowych, dzięki czemu ogranicza im kalorie i  hamuje proces powstawania nowych związków tłuszczowych po posiłku.

IMPONUJĄCA SKUTECZNOŚĆ

Technologię Kosmetycznej Liposukcji zastosowano w formułach kosmetyków do pielęgnacji ciała BODY DIET24 marki SORAYA. Badania skuteczności 4-tygodniowej kuracji serum antycellulitowym potwierdziły m.in. zredukowanie pomarańczowej skórki wg 83% kobiet, wygładzenie skóry wg 100%, a pomiary metryczne dowiodły redukcji obwodu uda nawet o 2 cm. By kompleksowo zadbać o skórę ciała w linii znalazły się także, równie wysoce skuteczne: balsam wyszczuplający, serum zapobiegające rozstępom oraz ujędrniający krem do biustu.

Dzięki innowacyjnej koncepcji i wysokiej skuteczności linia BODY DIET24 zyskała wsparcie dietetyka oraz trenera personalnego, ekspertów, którzy doskonale wiedzą, że kluczem do sukcesu w walce o piękne ciało i zgrabną sylwetkę są 3 fundamenty: zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna oraz regularna pielęgnacja skutecznymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Komentarze

bianeczkaa

Pytanie brzmi, czy te efekty -2 cm były uzyskane w połączeniu z ćwiczeniami czy z użyciem samego kremu. Brzmi zachęcająco, może kiedyś spróbuję, ale dopiero jak wykorzystam to co mam.

bbo

Przy użyciu samych kosmetyków, to można co najwyżej wygładzić skórę, a nie zmniejszyć obwód. Dlatego dla takiego efektu trzeba nieco wysiłku.

Monia333 (niezweryfikowany)

Passione Body Dermiki to bardzo skuteczna 14 dniowa kuracja antycellulitowa Dermiki.

requiem29

Trochę ćwiczeń np. callanetic przez 3 miesiące i można rzec "pa pa" cellulit.. sprawdzone na sobie samej..

justajustyna

brzmi zachęcająco, sama chciała bym spróbowac

gamzurek5

Ja także jestem tego zdania, że aktywność fizyczna pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty i pozbyć się cellulitu.

nadii2424@wp.pl

Bańki chińskie idealnie radzą sobie z tym paskudztwem

weronkaa84

Nie sądzę, żeby kosmetyki usunęły cellulit, co najwyżej ćwiczenia.

ewelcia116

czas wziąć się za siebie, ćwiczenia i dieta to podstawa

elcia1995

oo to jest artykuł idealny dla mnie, właśnie zaczynam walkę z cellulitem, także bardzo przydatny artykuł Smile

Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

annasus

Ciekawy artykuł, cenne wskazówki

wampa

same kosmetyki raczej nie są skuteczne

OLIWIA25

Dieta, ćwiczenia a potem kosmetyki i efekty będą widoczne Smile

Bellla

 Tak, tak trzeba wszystkiego próbować!!!