Face&Look > MODA > PORADY > Jak przygotować walentynkową kolację w domu?

Jak przygotować walentynkową kolację w domu?

Marzysz o romantycznych walentynkach i chcesz przygotować ukochanej osobie pyszną kolację? Jeśli nie posiadasz talentu kulinarnego, nic straconego. Prywatny szef kuchni to możliwość, z której korzysta coraz więcej osób. Kucharz do wynajęcia przygotuje w Twoim domu wyjątkową kolację, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który możesz spożytkować na znacznie przyjemniejsze sprawy...

Wszystko dopięte na ostatni guzik

Dzień Zakochanych obchodzą ludzie na całym świecie. Ten wyjątkowy wieczór wprawia nas w romantyczny nastrój, warto więc przygotować swojej drugiej połówce coś niezwykłego. To również świetny moment na okazanie uczuć, jakimi darzysz inne osoby i jeśli chcesz komuś pokazać, jak bardzo jest dla Ciebie ważny, jest to z pewnością idealna ku temu okazja.

Walentynkowa kolacja może być niespodzianką dla partnerki lub partnera, dzięki czemu nabierze jeszcze wyjątkowego wymiaru. Bez względu na to, kogo chcesz ugościć tego wieczoru, podstawą jest przygotowanie pysznych i efektownych dań. Oczywiście można samodzielnie zabrać się za gotowanie.

Nie zapomnij tylko, że kolacja powinna składać się z przystawki, dania głównego (a najlepiej dwóch) oraz koniecznie deseru. Do tego należy dobrać odpowiednie wino bądź inny rodzaj napoju. Jak można się domyślić, przygotowanie takiej kolacji jest dość pracochłonne. Masz więc dwa wyjścia: zakasać rękawy do roboty lub sprawdzić co może dla Ciebie zrobić profesjonalny kucharz do wynajęcia.

Wybierasz menu, kucharz zajmie się resztą

Przygotowując walentynkową kolację, nie można zapominać o afrodyzjakach. A są to np. krewetki, figi, bakłażan, truskawki, lubczyk, czekolada i wiele więcej. Spożycie ich podczas romantycznej kolacji z pewnością poprawi Wasz nastrój i sprawi, że ten wieczór nie za kończy się zbyt szybko... Połączenie tych wszystkich składników w jedną całość - a najlepiej dzieląc je na kilka potraw - może być trudne. I tutaj ponownie wkracza prywatny szef kuchni, który opracuje menu dostosowane do wyjątkowych okoliczności, jakimi są właśnie Walentynki. Ty jedynie je akceptujesz, a reszta czynności pozostaje po stronie kucharza. Zajmie się on więc m.in. kupnem wszelkich niezbędnych produktów, a wybrane wcześniej dania ugotuje w Twoim domu.

Druga połówka na pewno będzie zachwycona, widząc wykwintne potrawy przygotowane specjalnie dla niej przez prawdziwego specjalistę. Kucharz do wynajęcia to stosunkowo nowa możliwość, która z miejsca podbiła serca Polaków.

Zapomnij o bałaganie i zmywaniu naczyń

Samodzielne gotowanie często bywa przyjemnością, jego minusem jest jednak konieczność posprzątania kuchni. Zmywanie naczyń po kolacji walentynkowej nie brzmi raczej zbyt romantycznie. Wynajęcie prywatnego szefa kuchni wiąże się więc z jeszcze jedną, dodatkową korzyścią - kucharz pozostawi swoje miejsce pracy czyste, więc nie musisz martwić o bałagan. Zaoszczędzisz przy tym sporo czasu, który możesz przeznaczyć na odpowiednie przygotowanie się do tego wieczoru.

W końcu podczas kolacji ważne są nie tylko potrawy, ale cała otoczka, dzięki której czujesz romantyczną atmosferę. Na stole powinny więc koniecznie znaleźć się świece i żywe kwiaty. Nie będzie tu niespodzianką, że najbardziej mile widziane są czerwone róże. Nie jest to może zbyt oryginalne, ale jednocześnie wzbudza jednoznaczne skojarzenia, jakich nie można przypisać żadnym innym kwiatom. Podczas kolacji warto zgasić światło i pozwolić, żeby ogrzewało Was jedynie ciepłe światło świec. Przygotuj na tę noc również butelkę specjalnego wina oraz choćby drobny upominek. Na pewno długo nie zapomnicie tych Walentynek!

Artykuł powstał we współpracy z UlalaChef.com

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.