Jak dobrać makijaż do okazji - proste kroki

Dobranie makijażu do okazji wydaje nam się czasami nie lada wyzwaniem. Na szczęście wystarczy znać kilka podstawowych zasad, by nigdy nie mieć z tym problemu i lśnić w każdym towarzystwie! Zapoznaj się z wybranymi przez nas najważniejszymi radami, by dowiedzieć się, jakich błędów nie popełniać.

Makijaż w przypadku każdej okazji jest niezwykle istotny. Pięknie wystylizowana twarz potrafi wnieść na wyższy poziom strój i ukryć wiele mankamentów, niedociągnięć w innych kwestiach. Zazwyczaj to właśnie do urody przywiązujemy największą uwagę. Niestety z tego samego powodu to właśnie nieumiejętnie dopasowany do makijaż potrafi ściągnąć na nas najwięcej niepochlebnych komentarzy i nieprzychylnych spojrzeń. Jak ich uniknąć?

 

 

Zasada stosowności

 

 

Zasada stosowności obowiązywała już w starożytności, w kontekście sztuk teatralnych było to dopasowywanie formy przedstawienia do jej treści. Co zabawne, właśnie ta starożytna zasada obowiązuje do dziś w bardzo wielu aspektach naszego życia! Tak jak intuicyjnie czujemy, że zupełnie inaczej ubierzemy się na urodziny swojej babci i wyjście do klubu, tak samo musimy patrzeć na dopasowywanie swojego makijażu do różnych okazji. Makijaż mocny i ekstrawagancki, w którym dajemy upust swoim upodobaniom w trendach, popuszczamy wodzy fantazji lub po prostu uzyskujemy zupełnie klasyczny, ale mocny efekt wydłużonych kresek, połączonych z czerwonymi czy mocno różowymi ustami. W połączeniu z intensywnym konturowaniem będzie to makijaż idealny na wyjście na imprezę, do klubu, może w uładzonej formie także na przyjęcie wieczorowe. Jednak już na bardziej eleganckie, czy rodzinne przyjęcia musimy postawić na zdecydowanie delikatniejsze formy makijażu.

 

 

Kiedy delikatnie, a kiedy mocno?

 

 

Mocny makijaż sprawdza się w sytuacjach wymienionych wyżej, czyli po prostu w przypadku okazji większych, ale także bardziej swobodnych. Poprzez mocny makijaż rozumiemy ten bardziej widoczny, wyróżniający się, ale nie zapominajmy, że drugim znaczeniem „mocnego makijażu” jest taki, który może być nawet delikatny, ale jest po prostu oparty na dużej ilości utrwalających produktów. Na taki makijaż powinnyśmy zdecydować się, kiedy udajemy się na przyjęcia oficjalne lub na wesela. Podczas takich okazji trwały makijaż jest niezwykle istotny, żebyśmy nie musiały spędzać połowy imprezy w toalecie na poprawkach… Trwały makijaż zapewni nam dobre samopoczucie i komfort psychiczny w takich sytuacjach.

 

 

Jak malować się na co dzień?

 

 

Makijaż codzienny to kwestia właściwie całkowicie dowolna. Na pewno bardziej mile widziany jest tutaj właśnie większa delikatność. Jeśli jednak jesteś prawdziwą zwolenniczką ciekawych i bardziej urozmaiconych efektów w makijażu, nie musisz się blokować! Dobrze zrobiony, uzupełniony o wszystkie elementy (jak cieniowanie powiek, konturowanie twarzy, stylizacja ust) to doskonała propozycja na co dzień – potrafi dać nam ogromny zastrzyk pewności siebie i wcale nie wygląda niestosowanie. Uważajmy jedynie, by nie stawiać jednocześnie na mocny makijaż ust oraz oka – w sytuacjach codziennych taki efekt może okazać się po prostu zbyt wyróżniający i w konsekwencji nieadekwatny do sytuacji. Najważniejsze jednak, żebyś to ty czuła się dobrze w tym, co masz na twarzy. Nie bój się eksperymentować i odnaleźć to, co najbardziej do ciebie pasuje i tworzy twój indywidualny styl!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów