Jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie?

Na podstawie badań specjalistów jesteśmy w stanie stwierdzić, że w dzisiejszych czasach coraz mniej osób decyduje się na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia, niepoprawna dieta, czy też ciągły stres to jedne z głównych powodów, dla których tak wiele osób ma obecnie problemy ze zdrowiem. Bardzo istotne oraz korzystne dla naszego zdrowia jest to, aby wprowadzić do codziennego planu dnia odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Jak tego dokonać? O czym należy pamiętać? Na czym warto się skupić? Sprawdźmy!

Jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie?

Otyłość oraz nadwaga wiążą się ze znacznie zwiększonym ryzykiem zachorowania, a nawet zgonu. To właśnie odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna pozwalają nam zmniejszyć masę ciała, a także utrzymać ją na stosownym poziomie. Na tym jednak nie koniec, efektem wykonywania odpowiednich ćwiczeń są także wzmocnione mięśnie, dzięki czemu możliwe jest zachowanie znacznie lepszej sprawności w podeszłym wieku. Wiele osób uważa, że brak aktywności fizycznej wiąże się tylko i wyłącznie z naszą aparycją. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a to właśnie na zdrowie psychiczne sport oddziałuje równie mocno. Umożliwia nam odstresowanie się, zapomnienie o wszelkich zmartwieniach, a także wprowadza realne, pozytywne zmiany w naszym mózgu. Warto w tej kwestii wspomnieć także o samej mobilności. Starsze osoby nieraz mają problem z wejściem na piętro, czy też posprzątaniem własnego mieszkania. Aktywność fizyczna znacząco zwiększa kondycję, co przekłada się na zdrowe oraz szczęśliwe życie.

Co pomaga utrzymać prawidłową masę ciała?

Nie ma co się oszukiwać, utrzymanie odpowiedniej masy ciała, zdrowia psychicznego, czy też sprawności fizycznej jest możliwe przede wszystkim za sprawą zmiany stylu życia. Jak już wspominaliśmy, niezwykle ważnym aspektem w tej kwestii jest wdrożenie do swojej codzienności nieco sportu. 30 minut ćwiczeń każdego dnia to coś, na co mogą sobie pozwolić nawet najbardziej zapracowane osoby. Spora część osób uważa, że aktywność fizyczna to nic innego jak intensywny trening na siłowni. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a dopasowanie jej do naszych możliwości oraz preferencji sprawi, że zacznie nam ona sprawiać naprawdę niesamowitą przyjemność. O tym, jak wybrać odpowiednie ćwiczenia powiemy nieco później, jednak aktywność fizyczną warto uprawiać na każdym kroku. W związku z tym zamiana windy na schody, czy też samochodu na pieszą wędrówką lub podróż rowerem to naprawdę świetne propozycje, o których warto pamiętać.

Aktywność fizyczna a nasze zdrowie psychiczne - co warto wiedzieć?

Depresja to poważna choroba, z którą z roku na rok zmaga się coraz większa liczba osób. Niekomfortowe sytuacje, ciągły stres, czy też niepewność to jedynie wierzchołek góry lodowej tego, co negatywnie przekłada się na nasze zdrowie psychiczne. Rozwiązaniem może być aktywność fizyczna, która charakteryzuje się mocnym działaniem antydepresyjnym oraz przeciwlękowym. Jakiś czas temu czasopismo „The Lancet Psychiatry” opublikowało interesujący artykuł, że to właśnie brak aktywności fizycznej jest jednym z głównych czynników wszelkich chorób psychicznych. Wiele osób, które boryka się z takimi problemami ani myśli, aby udać się do klubu fitness, czy też na siłownię. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się ćwiczenia w domu. W treningach tego typu może nam pomóc serwis Yes2Move.

Czym jest Yes2Move?

Yes2Move to innowacyjna platforma, która została stworzona z myślą o wszystkich, którzy chcą pozostać w formie zupełnie bez wychodzenia z domu. W internecie możemy spotkać się z setkami planów, jednak żaden nie będzie dopasowany bezpośrednio do naszej osoby, co jest niezwykle istotne. Yes2Move oferuje nam 14 dni wersji próbnej zaledwie za złotówkę, dlatego każdy z nas jest w stanie zweryfikować, czy takie rozwiązanie przypada mu do gustu. Co możemy znaleźć na tej platformie? Przede wszystkim wiele filmów treningowych prezentujących określone ćwiczenia, które różnią się od siebie zarówno intensywnością, jak i długością. Na tym jednak nie koniec, ogromną zaletą Yes2Move są treningi prowadzone na żywo, w których każdy z nas może brać czynny udział.

Jakimi zaletami charakteryzuje się platforma Yes2Move?

Na samym starcie musimy wspomnieć o tym, że żeby zacząć trening we własnym zaciszu domowym, potrzebujemy naprawdę niewiele. Mata sportowa oraz wygodny strój to tak naprawdę wszystko, co będzie nam potrzebne. Jak to możliwe? Kiedy już się przygotujemy, jedyne co będziemy musieli zrobić, to włączyć na ekranie naszego komputera odpowiedni filmik i rozpocząć ćwiczenia. Wiele osób uważa, że trening przeprowadzony w domu nigdy nie będzie tak samo efektywny, jak ten, który ma miejsce na siłowni. Nic bardziej mylnego, nie zapominajmy, że ćwiczenia przeprowadzone są pod czujnym okiem trenera, dlatego wszelkie błędy będą niezwykle szybko eliminowane. 

Ogromną zaletą Yes2Move jest to, że trening możemy rozpocząć o dowolnej porze dnia i nocy. Nikt nas do niczego nie zmusza, gdyż to tylko i wyłącznie od nas zależy, kiedy zaczniemy ćwiczyć. Dzięki temu nie czujemy presji psychicznej, a mimo tego trening z czasem stanie się swoistego rodzaju rutyną, którą będziemy wykonywali z uśmiechem na ustach. Platforma Yes2Move prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów, dlatego możemy być pewni co do tego, że dobierane dla nas zestawy treningowe będą zarówno bezpieczne, jak i skuteczne. 

Na samym końcu musimy także wspomnieć o tym, że ramach platformy możliwe jest wykupienie programu dietetycznego online. Połączenie odpowiedniego sposobu odżywiania oraz aktywności fizycznej to istny klucz do szczęśliwego, oraz zdrowego życia. Warto także zaznaczyć, że na platformie Yes2Move do swojej dyspozycji mamy sklep online. Znajdziemy w nim wszelkiego rodzaju akcesoria sportowe, czy też odżywki oraz suplementy diety wspierające zdrowie. 

 

Po kosmetyki zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Anna Kulczycka

Sport to zdrowie! Musimy o tym pamiętać Smile ja nie wyobrażam sobie życia bez sportu! Smile

Kamila Gwiazdowska

Ja ze swojej strony, jeśli tylko masz na to czas polecam jogę - wagowo nie poleciałam ale potrafiłam bardzo dużo w cm. Mi najbardziej siadła yoga fightmaster. Do tego 2*w tygodniu robię trening hiit od mkfit. Oba to kanały na YT. Nie zajmują dużo czasu, efektów na wadze też wielkich nie ma ale po ciuchach widzę różnicę Wink Plus dodatkowo dobrze jest wprowadzić naturalne zioła na obniżenie poziomu cukru we krwi: https://kredensziolowy.pl/produkt/glikoherbs/ Ten środek w naturalny sposób reguluje organizm. I wspomaga odchudzanie. 

produkty partnerów