Intryga małżeńska Jeffreya Eugenidesa

Bardzo udana książka amerykańskiego autora Jeffreya Eugenidesa. Trójka bohaterów, Madeleine, Leonard i Mitchell usiłują wejść w dorosłe życie. Kończą college, szukają pracy, dalszych studiów, zakochują się i starają się określić samych siebie.

Intryga małżeńska, Jeffrey Eugenides, wydawnictwo Znak, cena 39,90 zł

Akcja tej książki rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Niby kilkadziesiąt lat temu, ale problemy bohaterów brzmią dziwnie znajomo: Co robić ze sobą po szkole? Jak znaleźć pracę w czasach recesji? Czy wiązać się już z kimś na stałe? Jak zdobyć czyjeś uczucie?

Tytuł książki, "Intryga małżeńska", odnosi się do głównych literackich zainteresowań Madeleine. Dziewczyna chciałaby zajmować się wiktoriańską powieścią, w której głównym życiowym celem kobiety było wyjście za mąż. Jednocześnie prawdziwa intryga małżeńska rozgrywa się w życiu Madeleine, w której zakochany jest zarówno zainteresowany teologią Mitchell, jak i uzdolniony, szalony Leonard.

Książka pisana jest z trzech punktów widzenia, każdy z trójki bohaterów ma coś do powiedzenia. Ich relacje uzupełniają się wzajemnie, możemy się też dowiedzieć, jak zupełnie inaczej postrzegają pewne sytuacje i wypowiedzi. Nie jest to jednak żaden wymyślny literacki eksperyment, narracji tej książki nie jest tak daleko do klasycznych powieści.

Jeśli lubicie się wzruszać, nie unikacie dobrej literatury i książek, które pięknie budują psychologię postaci, serdecznie polecamy "Intrygę małżeńską".

 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

KAHA

Z chęcią przeczytałabym taka książkę.. Ja też zawsze zadaje sobie mnóstwo pytań, na które czasem ciężko mi odpowiedzieć...Eh ta młodość.:)

dark_forest

Okładka nie zachęca mnie jakoś...w księgarni bym się nie zainteresowała tą książką, a może rzeczywiście warto - perspektywa trzech różnych postaci z pewnością będzie bardzo interesująca!

Masza

Długo kazał czekać na kolejną swoją powieść,ale warto było.Intrygę małżeńską czyta się szybko,gdyż niesamowicie wciąga oraz daje do myślenia.Rok z życia trójki bohaterów,którzy muszą w końcu zrobić pierwszy krok,krok w dorosłe życie.Wiadomo zawsze jest najtrudniejszy do wykonania.Mamy również wspomniany trójkąt miłosny,wybory trafione,lub nie,chorobę psychiczną,wędrówki po świecie,hołd oddany literaturze XIX wieku.Bohaterowie są prawdziwi aż do bólu,wzruszają,ale i drażnią swoim zachowaniem.Natomiast zakończenie to naprawdę mistrzostwo.Jak dla mnie to książka, do której się wraca,przeczytasz dziś,za rok,10 lat i za każdym razem odkryjesz ją na nowo.

wilma74

Trzeba będzie koniecznie przejść się do księgarni bo już mi się ta książka podoba i na plus to ,że nie dzieje się całkiem współcześnie tylko kilka dekad wstecz.

madziara85

dziwna okładka czasem wzrok jest na czym zawiesić juz po samej okładce no ale można się mylić i trza zaglądnąć do środka czy udana ocenimy Wink

bbo

Ja nie kupuję książek, przecież ktoś wymyślił biblioteki, więc korzystam. W mojej nowości dosyć szybko się pokazują, tylko jest na nie sporo chętnych, ale panie są tak miłe i już na tyle się znamy, że czasem mi odłożą.

dark_forest

@bbo - mam tak samo Smile KOCHAM biblioteki!
Choć oczywiście często książki kupuję, tak czy siak, bo niektóre po prostu chcę mieć własne, osobisty egzemplarz po który zawsze mogę sięgnąć Smile

Masza

Biblioteki jak najbardziej,również zaliczam się do ich fanek.Co prawda w sezonie letniem nie jestem stałą bywalczynią,aczkolwiek szybko nadrabiam zaległości jesienią.Książki rzecz jasna też kupuję.Masz rację dark_forest są po prostu pozycje,które muszisz mieć w domu,aby ponownie do nich zajrzeć:)

klaudia24

zawsze cos nowego

weronkaa84

Nie moje klimaty

Dorota Niewiadomska

Nieciekawa szata graficzna.

produkty partnerów