Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Jednym z głównych problemów bądź niedoskonałości, które zauważamy przy codziennych zabiegach higienicznych w łazience, jest nieestetycznie wyglądające przebarwienie naszych zębów. Choć od paru lat na rynku dostępne są pasty wybielające, wiele osób nie widzi zbyt dużego efektu wykorzystania ich. Co w takim razie możemy zrobić, by nasz uśmiech ponownie wyglądał idealnie?

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest udanie się na proces wybielania zębów. Czym dokładnie jest wybielanie zębów? Kto powinien zdecydować się na taki zabieg, a komu warto go odradzić? Ile kosztuje wybielanie zębów?

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Profesjonalne wybielanie zębów, które możemy wykonać u dentysty, stosowane jest dwoma różnymi metodami. W przypadku pierwszej metody dentysta usuwa wszelkie przebarwienia z zewnętrznej warstwy zęba. Innym sposobem jest usunięcie wszelkich przebarwień spod powierzchni szkliwa w zębie. Usuwanie takich przebarwień jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych czynników, zarówno fizycznych, jak i chemicznych.

Czasem niezbędne jest wykonywanie rozbijania przebarwień lub ich ścierania. Taki proces sprawia, że zewnętrzna część szkliwa zostaje usunięta, co daje nam bielsze zęby. Jeśli jednak główny problem tkwi w przebarwieniu, które ma miejsce pod szkliwem, tutaj skuteczne będzie zastosowanie procesu utleniania cząsteczek odpowiedzialnych za takie przebarwienia. Takie utlenianie wykonuje się nadtlenkiem wodoru, który jest naturalnym środkiem wybielającym.

Warto jednak pamiętać, że wizyta w gabinecie stomatologicznym w celu wybielenia zębów nie jest remedium na piękny uśmiech do końca życia. My sami musimy odpowiednio dbać o nasze zęby i systematycznie czyścić je pastami wybielającymi. Dodatkowo na rynku możemy znaleźć produkty takie jak paski wybielające lub inne produkty, które wspierają proces wybielania zębów.

Kto powinien zdecydować się na zabieg wybielania zębów u dentysty?

Profesjonalne wybielanie zębów może wykonać każda osoba, która posiada problem z odbarwieniami na zębach. Istnieją jednak pewne ograniczenia i przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić nam wykonanie takiego zabiegu w bezpiecznych warunkach. Z wybielania zębów powinny zrezygnować dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 roku życia. Kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią również powinny przełożyć wizytę na okres, kiedy nie będą już dostarczać pokarmu swoim dzieciom. Nie zaleca się wybielania zębów u osób, które mają nadwrażliwość zębów, choroby dziąseł lub koronki, mostki i inne elementy stanowiące uzupełnienie uzębienia.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Wybierając się na wybielanie zębów, należy dokładnie sprawdzić cennik w danym gabinecie stomatologicznym. Ceny takiego zabiegu mogą znacząco się od siebie różnić. Wybielanie nakładkowe kosztuje od 400 do 800 złotych, podczas gdy wykonanie laserowego wybielania zębów to koszt około 1000, a nawet 2000 złotych. Istnieją jeszcze inne sposoby wybielania jak wybielanie lampą LED, wybielanie regeneracyjne czy zastosowanie licówek.

Artykuł powstał przy współpracy z Hippolit

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

To zależy od wielu czynnikow. Od tego do jakiego gabinetu stomatologicznego się wybieramy. Od tego również czy jest to wybielanie nakladkowe czy jest to wybielanie lampą. Najlepiej jeśli stomatolog dobierze odpowiedni sposob wybielania do zębów. Lepiej samodzielnie nie kombinować bo nieodpowiednie wybielanie moze powodowac nadwrazliwość zębów. https://medycynaestetycznakrakow.pl/metody-wybielania-zebow-co-wybrac/Na stronie są dokładnie opisane metody wybielania zebów w gabinecie stomatologicznym. Poczytajcie sobie. 

produkty partnerów