Hybryda czy żel – co wybrać na paznokcie?

Na estetyczny wygląd składa się nie tylko modny strój, dopasowane buty czy perfekcyjny makijaż. Kobiety z wyjątkową uwagą podchodzą także do kwestii wypielęgnowanych paznokci. Można je oczywiście malować samodzielnie w domu, jednak zwykłe lakiery po kilku dniach zaczynają się łuszczyć, co niestety nie dodaje dłoniom uroku. Dlatego też ogromną popularnością cieszy się profesjonalny manicure, który można wykonać różnymi metodami. Wśród nich króluje hybryda i żel. Na co się zdecydować?

Paznokcie hybrydowe

Zacznijmy od metody hybrydowej. To nic innego jak specjalny lakier, nakładany na wypielęgnowane wcześniej paznokcie i utwardzany. Powłoka jest elastyczna, a jednocześnie odporna na złamania, łuszczenie i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W zależności od rodzaju manicure można wykonać go standardowo, czyli płytkę paznokcia pokryć jednolitym kolorem lub też ozdobić różnorakimi wzorami. Jest to usługa bardzo powszechna, realizowana z wykorzystaniem gotowych szablonów czy naklejek lub wykonywana ręcznie. Jeśli chcecie stworzyć nietuzinkową dekorację paznokci, warto poszukać stylistek, specjalizujących się w artystycznym ozdabianiu. Koszty wizyty nie są niskie, ale efekt – oszałamiający. Jeśli przeszkodą w realizacji marzeń są przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka na raty.

Część kobiet, które chcą mieć trwały manicure, uczy się jego wykonywania samodzielnie. Jest to jak najbardziej możliwe, tym bardziej że w sklepach znajdziecie mnóstwo gotowych zestawów do hybrydy. Zawierają wszystko, co jest potrzebne, czyli lakiery podkładowe, właściwe, lampę UV, a także akcesoria do pielęgnacji płytki i usuwania skórek. Czy warto samodzielnie zrobić hybrydę? I tak i nie. Jeśli nie macie zdolności manualnych, wówczas lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. Estetyczne nałożenie lakieru wymaga wprawy i cierpliwości. Natomiast w przypadku gdy nie sprawia wam kłopotu sprawne operowanie pędzelkiem trzymanym w lewej dłoni – warto zainwestować w gotowy zestaw.

Żel

Zupełnie innymi właściwościami wyróżnia się manicure żelowy. Jest znacznie trwalszy od hybrydy i mogą z niego skorzystać kobiety, które borykają się z problemem łamliwych paznokci. Żel bowiem nie jest tak elastyczny, jak hybryda i tworzy zwartą, twardą strukturę. Metoda żelowa to nakładanie specjalnego preparatu bezpośrednio na płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem – podobnie jak w hybrydzie – jest utwardzanie światłem UV. Tu także możecie stworzyć prawdziwe arcydzieła, zamawiając dodatkowe efekty kolorystyczne czy dekoracyjne. Limitem jest jedynie wasza kreatywność, umiejętności stylistki oraz budżet, jakim dysponujecie, który łatwo można zwiększyć dzięki pożyczce na raty.

Którą metodę wybrać? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od kondycji paznokci, a także waszych oczekiwań. Kobiety, które nie zmagają się z problemem łamliwych paznokci, mogą skorzystać zarówno z hybrydy, jak i z żelu. Jeśli natomiast forma płytki jest kiepska, wówczas jedyną opcją jest żel.

 

 

Zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

mamaa.koza

Super pomysły Smile

Anna Kulczycka

hybryda zdecydowanie!

produkty partnerów