Face&Look > ZDROWIE > FITNESS > Mężczyzna > Funkcje opaski Xiaomi Mi Band

Funkcje opaski Xiaomi Mi Band

Inteligentne opaski z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko pozwalają na monitorowanie treningu, ale także innych parametrów pozwalających na kontrolę stanu zdrowia. Jedną z najchętniej wybieranych jest niedroga, a zarazem funkcjonalna opaska Xiaomi Mi Band. Przedstawiamy jej najważniejsze funkcje.

Opaska Xiaomi Mi Band – jaka jest?

Xiaomi Mi Band to klasyk, który swoją popularność zawdzięcza wyjątkowymi możliwościami w stosunku do ceny. Opaska sportowa najnowszej generacji, a mianowicie Xiaomi Mi Band 6., to bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji na rynku. Na pierwszy rzut oka nie bardzo różni się od poprzednika. Nadal mamy niewielką pastylkę i silikonowy pasek.

Patrząc na opaskę, widzimy, że mamy do czynienia z wysokiej jakości urządzeniem, a nie tzw. "chińską tandetą". Opaska jest solidnie wykonana i prezentuje się elegancko. Waży 24 gramy i zapewnia komfort podczas noszenia na ręku. Xiaomi oferuje aż 6 wariantów kolorystycznych pasków do wyboru: beżowy, czarny, niebieski, pomarańczowy, zielony oraz żółty. Dzięki temu możemy wybrać gadżet, idealnie podkreślający nasz codzienny styl.

Xiaomi Mi Band wyposażono w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,56 cala, któremu trudno cokolwiek zarzucić. Zagęszczenie pikseli wynosi 326 PPI, dzięki czemu wyświetlane treści są ostre i czytelne. Jedynym minusem jest brak czujnika światła, przez co jasność wyświetlacza regulujemy manualnie za pomocą 5-stopniowej skali. Jeśli zabieramy opaskę na dwór, gdy jest pełne słońce, należy ustawić poziom jasności na 5, aby ekran był czytelny. W pomieszczeniach wystarczy pozycja 2 lub 3.

Opaska Xiaomi Mi Band – najważniejsze funkcje

Nowa opaska Xiaomi Mi Band oferuje mnóstwo funkcji, które pomagają monitorować zarówno trening, jak i zdrowie. Wśród najważniejszych wymienić trzeba:

1. pomiar tętna wraz z informacją, czy jest on prawidłowy,

2. mierzenie natlenienia krwi,

3. określenie poziomu stresu,

4. oddychanie, będące ćwiczeniem oddechu. Ponadto daje wskazówki, kiedy wziąć wdech, wydech, a także długość ich trwania,

5. kontrolę cyklu miesiączkowego, co umożliwia rejestrowanie oraz śledzenie etapów cyklu menstruacyjnego.

Warto jednak pamiętać, że funkcje zdrowotne, takie jak pomiar tętna czy mierzenie saturacji są poglądowe i nie dają gwarancji, że jesteśmy zdrowi. Jakiekolwiek odstępstwa od normy należy skonsultować z lekarzem.

Xiaomi Mi Band – funkcje sportowe

Oprócz funkcji zdrowotnych w Mi Band znajdziemy także tryby sportowe. W najnowszej generacji jest aż 30 różnych treningów do wyboru, w tym: bieganie, bieżnia, jazda na rowerze, spacer, rower stacjonarny, skakanka, siatkówka, koszykówka, zumba, fitness na sali, joga i wiele innych. Trzeba przyznać, że opaska oferuje wiele możliwości.

Z listy możemy wybrać również pływanie, ponieważ opaska jest wodoodporna. Można ją zanurzyć na głębokość do 50 metrów przez 10 minut. Podczas uprawiania sportu śledzimy kluczowe parametry, takie jak liczba spalonych kalorii, czas trwania, tempo oraz wykres tętna. To wszystko sprawia, że opaska spełnia oczekiwania, oferując nam wszystko, co potrzeba podczas treningu.

mimarkt.pl
Artykuł na podstawie: mimarkt.pl

 

Po kosmetyki zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
rycerzyk6

zdecydowanie muszę nabyć taką opaskę dla siebie,to duży komfort:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Alina Furman

Mam od roku podobna i jest bardzo przydatna.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Anna Kulczycka

świetna opaska  i bardzo praktyczna!