Fenomen okularów z podwójnym mostkiem

Okulary z podwójnym mostkiem są dostępne na rynku optycznym od wielu lat. Kiedyś ten model zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn, obecnie coraz chętniej zakładają go również kobiety. Oprawki tego typu fenomenalnie prezentują się zarówno w towarzystwie szkieł przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Zobacz, komu pasują okulary z podwójnym mostkiem i jak dopasować je do swojego typu urody.

Kiedy podwójny mostek zyskał popularność?

Słynne oprawki z podwójnym mostkiem zostały stworzone w latach 20. ubiegłego wieku. Wtedy po raz pierwszy założyli je amerykańscy lotnicy. Ich oryginalny kształt miał chronić wzrok pilotów myśliwców przed oślepiającym słońcem. Dziesięć lat później okulary trafiły do ogólnodostępnej sprzedaży. Początkowo nie cieszyły się popularnością - moda na aviatory zapanowała za sprawą hollywoodzkich aktorów, takich jak Tom Cruise i Sylvester Stallone. Od tego momentu każdy mężczyzna chciał wyglądać jak amerykański gwiazdor, dlatego popyt na pilotki dynamicznie wzrósł.

Dzisiaj jest to jeden z ikonicznych modeli oprawek - praktycznie każdy zna popularne aviatory. Chętnie zakładają je mężczyźni w różnym wieku oraz stylowe kobiety. Więcej o historii i właściwościach okularów z podwójnym mostkiem przeczytasz w artykule: kodano.pl/poradnik/podwojny-mostek-okulary.html.

Kto dobrze wygląda w okularach z podwójnym mostkiem?

Największą zaletą aviatorów jest fakt, że da się je dopasować do dowolnego kształtu twarzy. Odpowiednio dobrany model może wyostrzyć delikatne rysy lub złagodzić wyraźnie zarysowany podbródek albo wystające kości policzkowe. W tych wyjątkowych oprawkach każdy może wyglądać niczym bohater filmów akcji. Wiele lat temu głównym zadaniem pilotek była ochrona przed słońcem. Obecnie łatwo znaleźć setki modeli ze szkłami korekcyjnymi. To idealna propozycja dla pań i panów lubiących niebanalne oprawki.

Okulary z podwójnym mostkiem będą się dobrze prezentować na każdej twarzy - ten model z powodzeniem mogą zakładać osoby w różnym wieku. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego egzemplarza. Właściciele wyraźnych rys twarzy powinni stawiać na zaokrąglone oprawki, z kolei osoby z pełnymi policzkami lub owalną buzią będą lepiej wyglądać w modelu kanciastym.

Jak dobrać najlepsze oprawki?

Odpowiedni model okularów z podwójnym mostkiem zatuszuje wszystkie niedoskonałości twarzy. Panuje powszechne przekonanie, że osoby z dużym nosem nie powinny zakładać pilotek, ponieważ mogą one jeszcze bardziej wyeksponować to, co staramy się zakryć. Na szczęście nie jest to prawdą - wystarczy wybrać oprawki z nisko umiejscowionym, wypukłym mostkiem, najlepiej w czarnym kolorze. Właściciele małego nosa lub wysoko osadzonych brwi powinni zastosować odwrotny zabieg - najlepszą propozycją będzie dla nich wysoko zamocowany i jasny mostek. 

Zwolennicy minimalizmu najchętniej sięgną po modele z cienką, metalową oprawką. Tak subtelne okulary przekonają nawet tych, którzy podchodzą do aviatorów z pewną rezerwą. Klasyczny model na pewno nie zaburzy proporcji twarzy, dlatego z powodzeniem może nosić je każdy. Słynne okulary dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Miłośnicy prostoty mogą postawić na czarne, złote lub srebrne ramki, a osoby o ekstrawaganckim stylu chętnie sięgną po grube oprawki z ozdobnymi belkami. Na kodano.pl znajdziesz wiele ciekawych modeli okularów z podwójnym mostkiem.

Dlaczego warto wybrać oprawki z podwójnym mostkiem?

Warto zaznaczyć, że oprawki w typie pilotek od dawna nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Wiele lat temu stworzono je specjalnie dla panów sterujących myśliwcami, a kilka dekad później wypromowali je słynni aktorzy, jednak od tego czasu moda się zmieniła. Obecnie chętnie zakładają je również przedstawicielki płci pięknej. Na rynku można znaleźć coraz więcej oprawek z podwójnym mostkiem dla kobiet. Panie wyglądają w nich równie dobrze, jak mężczyźni i nie muszą się martwić, że ten model zaburzy proporcje ich twarzy.

Czasem obawiamy się, że wyrazista belka może zniekształcić nasze brwi i stworzyć tak zwaną monobrew, która dodaje lat. Warto wiedzieć, że nie jest to wina mostka, tylko nieodpowiednio dobranych okularów. Przed zakupem najlepiej przymierzyć kilka modeli pilotek i zdecydować się na taki, który nie zakłóca linii brwi i nie powiększa nosa. Dobrze dopasowane oprawki wyeksponują zalety naszej twarzy i zatuszują niedoskonałości, dzięki czemu będziemy się w nich czuć fenomenalnie.

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów