Face&Look > URODA > Ekspert odpowiada na Wasze pytania! Temat: włosy

Ekspert odpowiada na Wasze pytania! Temat: włosy

Dwa tygodnie temu zaczęłyście zadawać pytania dotyczące problemów związanych z włosami. Na wybrane spośród nich odpowiedział ekspert marki L'biotica, doświadczony fryzjer i stylista Paweł Matracki. Ich autorki otrzymają upominki od marki L'biotica!


Fot. Shutterstock

Dziękujemy za każde zgłoszenie i za wszystkie Wasze pytania! Mamy nadzieję, że obszerne
i profesjonalne odpowiedzi eksperta pomogą nie tylko autorkom pytań.

Kontakt do Pawła Matrackiego na: www.pawelmatracki.pl, www.matraccy.pl

Autorki wybranych pytań otrzymują od nas wybrane przez siebie odżywki marki L'biotica. Serdecznie gratulujemy! Oto lista Ambasadorek, które otrzymają od nas nagrodę:

Weronika K., Sylwia J., Magdalena J., Marta C., Justyna K., Monika M., Paulina P.,
Kamila P., Małgorzata K.


 


Na Wasze pytania odpowiada ekspert marki L'biotica, Paweł Matracki:

1. Mam kłopot z przetłuszczającymi się włosami. Niestety nie mam możliwości mycia ich codziennie. Co mogę zrobić, aby były choć jeden dzień dłużej czystsze i świeższe?

Po pierwsze, należy zaopatrzyć się w linię kosmetyków dedykowanych problemom skóry głowy lub przeznaczonych do włosów przetłuszczających się (szampon i odżywka), choć z pewnością to Pani już uczyniła :). Dobrze jest też raz na jakiś czas użyć szamponu głęboko oczyszczającego, tak by dokładnie usunąć zanieczyszczenia. Radzę unikać produktów bez spłukiwania, które mogą zbytnio obciążać włosy.

Ważna jest też właściwa aplikacja produktu: odżywki do włosów należy nakładać jedynie na ich końce, nie należy ich wcierać w skórę głowy. Do płukania włosów po umyciu należy stosować chłodną wodę, taki zabieg działa obkurczająco na gruczoły łojowe.

Także odpowiednie suszenie nie pozostaje bez znaczenia. Podczas suszenia włosów strumień powietrza suszarki powinien być chłodny. Włosy przetłuszczające się nie lubią szczotkowania, masażu podczas mycia włosów, bo te czynności pobudzają pracę gruczołów łojowych. W walce z nadmiernym przetłuszczaniem pomocny będzie także lakier - użyty u nasady włosów ograniczy ilość wydzielanego sebum. Warto też mieć pod ręką suchy szampon, to szybki i skuteczny sposób na odświeżenie fryzury, wystarczy spryskać nim włosy i rozczesać je.


2. Od lutego nie farbuję włosów i od tego czasu dorobiłam się sporego odrostu, który oczywiście jest zdrowy, natomiast reszta włosów jest mocno przesuszona dekoloryzacją. Jak mam sobie radzić z tym przesuszeniem i puszeniem się od połowy włosów?

Dekoloryzacja jest najbardziej ingerującym w strukturę włosa zabiegiem, w jej przebiegu dochodzi do zniszczenia pigmentów, wiązań między łańcuchami keratyny, a także wymycia cementu, który skleja i uszczelnia łuski włosowe. Włosy po dekoloryzacji stają się często przesuszone i łamliwe, brak im też naturalnego połysku.

Ważne, by w takiej sytuacji unikać czynników, które mogą dodatkowo wysuszać włosy. Podczas suszenia lub używania prostownicy należy używać preparatów, które chronią przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Po umyciu powinno się spłukiwać odżywkę zawsze chłodną wodą, taki zabieg uszczelni łuski włosowe i włosy nie będą się tak puszyły. I oczywiście konieczna jest regeneracja łodyg włosowych. Maska regenerująca używa raz w tygodniu oraz regenerująca odżywka stosowania po każdym sprawią, że włosy odzyskają swoją naturalną wilgotność.

Do pielęgnacji włosów suchych należy wybierać produkty zawierające proteiny keratynowe, glicerynę, pantenol, kolagen oraz prowitaminę B5. Mogą to być odżywki bez spłukiwania, należy jednak pamiętać, by nie nakładać ich na skórę głowy. Natomiast podczas stylizacji dobrym rozwiązaniem będą olejki, fluidy i kremy stosowane na długości i końce, które wygładzą strukturę włosa.


3. Mam suche, bardzo łamliwe włosy. Zapuszczam je od ok. dwóch lat, niestety nie urosły mi tak jak powinny przez ten czas, właśnie przez to, że strasznie się łamią, a marzę o długich, zdrowych włosach. Bardzo proszę o wskazówki, jak dbać o moje włosy, co robić, jakie zabiegi stosować, żebym w końcu doczekała się tych moich wymarzonych długich włosów.

Zdrowa łodyga włosowa wydłuża się każdego dnia o ok. 0,35 mm, co daje 1 centymetr na miesiąc i 12 na rok. Jednak by statystyki stały się rzeczywistością, potrzeba wiele pracy. To, co dzieje się na głowie, w dużej mierze zależy nie tylko od tego, jakim zabiegom poddajemy włosy, ale także od tego, jak odżywiamy je od wewnątrz. Przydatne okazują się suplementy diety bogate w składniki niezbędne włosom: cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i PP, biotynę, witaminy A, C, E, siarkę. Do tego jak najmniejsza ilość stresu, ograniczenie zabiegów chemicznych oraz właściwa pielęgnacja.  

Wzrost włosów można przyśpieszyć także pobudzając ukrwienie skóry głowy poprzez masaż podczas mycia włosów.

Jeśli natomiast włosy łamią się i kruszą, najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia ich struktury. Być może przyczyna tkwi w ingerującej w strukturę włosa koloryzacji z użyciem rozjaśniacza. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, należałoby zastanowić się nad łagodniejszymi środkami do koloryzacji.

Warto też pomimo zapuszczania włosów regularnie je podcinać co 4-6 miesięcy. Jeśli chodzi o środki do pielęgnacji bezwzględnie konieczna jest intensywna regeneracja. Obecnie na rynku dostępne są produkty zawierające bogate w składniki odżywcze olejki (szczególnie polecany w tym przypadku jest olejek arganowy), polecam również wykonywanie kompresu. Należy nałożyć maseczkę na długość i końce włosów (nie wcierając jej w skórę głowy) owinąć włosy folią i gorącym ręcznikiem, taki kompres powinien pozostać na włosach przez 15-20 minut i być stosowany raz w tygodniu.


4. Mam pytanie odnośnie prostowania chemicznego włosów - jak często trzeba wykonywać taką usługę, czy bardzo niszczy włosy i jakie są minusy?

Zabieg prostowania chemicznego nie jest bardziej inwazyjny niż pozostałe zabiegi chemiczne, a nawet codzienne używanie prostownicy.  Do pewnego stopnia procesy, jakie zachodzą we włosie podczas prostowania chemicznego, przypominają trwałą ondulację, choć dają odwrotny efekt. Prostowanie chemiczne jest usługą trwałą, choć istnieje potrzeba powtarzania go, jednak jedynie na odroście włosów. Włosy raz poddane prostowaniu nie zmienią swojej struktury - pozostają proste. To, jak często należy wykonywać prostowanie na odroście, zależy od naturalnego skrętu i szybkości wzrostu włosów. Zwykle wystarcza na 3-6 miesięcy.

Niewątpliwym minusem zabiegu jest czas jego wykonania. W zależności od długości włosów i ich gęstości trwa on od 4 do 6 godzin. Przez kolejne trzy dni po jego wykonaniu nie należy myć włosów, a także związywać ich, a nawet używać spinek. Ponadto zabiegu nie powinno się wykonywać na włosach rozjaśnianych. Należy też pamiętać, by przerwa pomiędzy prostowaniem a innym zabiegiem chemicznym, takim jak np. farbowanie, nie powinna być krótsza niż dwa tygodnie.

Alternatywą dla prostowania chemicznego jest prostowanie keratynowe. To zabieg mniej inwazyjny, jednak nietrwały (wystarcza na 4-6 miesięcy), po czym należy wykonać go ponownie na całej długości włosów. Inne są także efekty - przy prostowaniu keratynowym, przy dużym skręcie nie ma gwarancji idealnie prostych włosów (mogą pojawić się falistości).


5. Chciałabym zadać pytanie odnośnie pielęgnacji włosów przetłuszczających się u nasady i przesuszonych na końcach. Jakich szamponów i odżywek powinnam używać? W jaki sposób mogę zminimalizować wydzielanie się nadmiaru sebum, a jednocześnie nawilżyć mocno przesuszające się końcówki?

Włosy przetłuszczające się u nasady i suche końce to częsty problem. Zwykle mamy do czynienia z włosami z tendencją do przetłuszczania się, których końce zostały zniszczone na skutek częstych zabiegów chemicznych, bądź też zostały uszkodzone mechanicznie podczas stylizacji (niewłaściwe stosowanie prostownicy, używanie zbyt wysokiej temperatury podczas suszenia).

Właściwa pielęgnacja tego rodzaju włosów opiera się na połączeniu dwóch różnych linii kosmetyków. Konieczny jest szampon do przetłuszczającej się skóry głowy oraz odżywka do włosów suchych i zniszczonych, jednak kładziona jedynie na długości i końce. Dodatkowo raz w tygodniu niezbędne jest użycie maski do włosów o silnym działaniu regeneracyjnym (obawiam się, że w tym konkretnym przypadku kosmetyki kondycjonujące - szampon i odżywka nie będą wystarczające).

Dobrym rozwiązaniem są też oleiste eliksiry zawierające naturalne olejki ( np. arganowy, makadamia), użyte na mokre końce będą stanowiły dodatkową pielęgnacje, natomiast zastosowane na suche włosy sprawdzą się podczas stylizacji jako środek wygładzający.

Zalecane są również zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem urządzeń Hair Spa, które można wykonać w salonach fryzjerskich. W urządzeniach tych wytwarzana jest para wodna pod wpływem, której ulegają rozchyleniu łuski włosowe i użyty podczas pielęgnacji produkt wnika głęboko do wnętrza włosa odbudowując jego strukturę.

Włosy należy suszyć chłodnym strumieniem powietrza suszarki, wysoka temperatura suszenia pobudzi pracę gruczołów łojowych i sprawi, że końcówki będą jeszcze bardziej suche.


6. Mam cienkie i delikatne włosy, które łatwo przesuszają się, końcówki wiecznie się rozdwajają a włosy potrafią się łamać nawet  w połowie swojej długości. Wszelkie odżywki czy maski raczej moje włosy oblepiają i obciążają, przez co fryzura wygląda na przetłuszczoną i "oklapniętą". Moje pytanie: jak z jednej strony zabezpieczyć włosy a z drugiej strony sprawić, aby wyglądały lekko i puszyście?

Problem, jaki należy rozwiązać w pierwszej kolejności, to ustalić przyczynę przesuszenia i łamania się włosów. Może to być skutek ingerujących w strukturę włosa zabiegów (koloryzacji z użyciem oksydantów o wysokim stężeniu lub też rozjaśniacza), a może przyczyna tkwi w poddawaniu włosów działaniu zbyt wysokiej temperatury (prostownica, zbyt wysoka temperatura suszenia). Dopiero po ustaleniu przyczyn uda się w całości rozwiązać problem.  

Niebezpieczne jest także rozdwajanie się końcówek, które może wskazywać na zbyt rzadkie podcinanie włosów. Jeśli włos ulegnie rozszczepieniu, należy bezwzględnie podciąć go przynajmniej o dwa centymetry.

Dla włosów przesuszonych odpowiednimi produktami do ich pielęgnacji będą kosmetyki nawilżające (szczególnie te zawierające proteiny keratynowe i prowitaminę B5), które nie obciążą włosów.

Jeśli ma Pani wrażenie, że włosy po aplikacji produktu są oblepione i obciążone, należy unikać produktów, które w swoim składzie zawierają trudno rozpuszczalne silikony. Dobrze też raz na jakiś czas użyć szamponu głęboko oczyszczającego, który wypłucze z włosów resztki produktów do stylizacji (również oblepiające włosy silikony), a jednocześnie sprawi, że pielęgnacja włosów będzie skuteczniejsza.

Problem może też tkwić w niewłaściwej aplikacji produktu lub jego niedokładnym spłukiwaniu. Należy pamiętać, by odżywki i maski były nakładane jedynie na długości i końce włosów.

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji polecałbym lotiony lub spraye nadające objętość, które pozwalają na uzyskanie odbicia u nasady włosów. Użycie takich preparatów i ułożenie włosów na okrągłą szczotkę sprawi, że włosy zwiększą wizualnie swoją objętość. Nie polecam natomiast stosowania wosków, kremów i żeli.


7. Mam włosy wysoko porowate, stosowałam już chyba wszystko, a one nadal się puszą. Jak najlepiej je wygładzić i ujarzmić ? Nie chcę ich prostować.

Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie prostowanie keratynowe, zwane też pielęgnacją keratynowa. Zabieg ten przeznaczony jest zarówno dla włosów kręconych, jaki i dla mocno przesuszonych i porowatych. Jest to kuracja silnie odżywiająca i odbudowująca włosy. W przebiegu kuracji keratyna, wnika w strukturę włosów, odbudowuje ją jednocześnie prostując włosy i nadając im połysk.

Największą zaletą zabiegu jest to, że efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się na włosach średnio do 4 miesięcy. Po takim zabiegu nie ma już konieczności używania prostownicy, dzięki czemu włosy nie są narażane na szkodliwe działanie wysokiej temperatury, a codzienna stylizacja włosów sprowadza się do suszenia włosów zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (od nasady po końce). 


8. Jak przedłużyć trwałość koloru na włosach?

By przedłużyć efekt koloryzacji, należy używać produktów do pielęgnacji włosów farbowanych, zawierających stabilizatory koloru. Są to składniki, które powodują minimalne rozchylenie łuski włosa podczas mycia, a tym samym zatrzymują we wnętrzu włosa wprowadzony podczas farbowania pigment.

Można też zdecydować się na szampon i odżywkę, których zadaniem jest odświeżenie koloru. Preparaty te zawierają pigmenty podobne do tych stosowanych w środkach koloryzujących. I tak możemy np. zakupić odżywkę, która nada włosom odcień zimnego blonu lub ciepłego brązu. Wydłużyć efekt koloryzacji można także wybierając koloranty trwale farbujące, unikając  tym samym szamponów koloryzujących i tonerów.


9. Co zrobić z włosami, które wciąż wyglądają na oklapnięte? Jak zwiększyć ich objętość?

Rozwiązaniem będzie odpowiedni dobór kosmetyków zarówno do codziennej pielęgnacji jak i stylizacji. Mam tu na myśli produkty nadające objętość, ich zadaniem jest uniesienie włosów u nasady, podobnie zadziała lakier użyty bezpośrednio przy skórze głowy.

Bardzo wiele można też osiągnąć samą stylizacją. Dobrze sprawdzają się duże wałki (np. na rzepy), które nie stworzą na włosach loków, a jedynie zwiększą ich objętość oraz modelowanie włosów przy użyciu okrągłej szczotki. Ciekawy efekt tworzy też dyfuzor, tu jednak poza objętością powstanie delikatny skręt.

Sam sposób suszenia też ma znaczenie. By nadać fryzurze objętość należy suszyć włosy „pod włos”. Jest także możliwość zastosowania stylingu, trwałej unoszącej włosy od nasady, jest to rozwiązanie dedykowane włosom krótkim, a jego trwałość to czas od 6 do 8 tygodni.  


10. Mam cienkie, delikatne włosy, z lekką tendencją do skręcania się. Po umyciu głowy – a myję włosy codziennie – trudno mi je rozczesać, strasznie się plączą, powstają kołtuny. Boję się stosować odżywki bez spłukiwania czy olejki, bo bardzo obciążają moje delikatne włosy.

Stosowanie odżywek bez spłukiwania może obciążyć włosy, podobnie jak niewłaściwy sposób nakładania produktów do spłukiwania. Każda odżywka, czy też maska, nawet odżywka bez spłukiwania powinny być nanoszone jedynie na długości i końce z pominięciem nasady.

Jeśli pojawia się problem z rozczesywaniem włosów, należy je rozczesywać na mokro, z wykorzystaniem odżywki, zaczynając zawsze od końcówek i przemieszczając się w kierunku nasady włosów.

Do rozczesania najlepiej posłuży grzebień o szerokim rozstawie zębów lub szczotka z naturalnego włosia. Problem z rozczesywaniem włosów może wskazywać na odwodnienia łodyg włosowych, a tym samym konieczność ich regeneracji. Warto w takim przypadku zastosować kompres z nawilżającą maseczką, taki zabieg należy wykonywać raz w tygodniu.   

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Masza

Dziękuję za odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania,jak i za odżywki.:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
dark_forest

Gratuluję nagród, dziewczyny!
I dziękujemy Panu Ekspertowi za profesjonalne porady Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
nikamoto

Jest mi bardzo miło, że moje pytanie zostało wybrane, dziękuje Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
kamila11207

dziękuje za odpowiedź Smile będę stosować się do wskazówek z nadzieją że kondycja moich włosów się poprawi Smile jestem zaskoczona też ilością porad i obszernością odpowiedzi
Jeszcze raz dziękuje

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
gosia26

dziękuję ślicznie za dopowiedź Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Donata

Gratuluję wygranym. Odpowiedzi na dręczący mnie problem nie uzyskałam lecz wskazówki i porady są bardzo cenne i warte zastosowania.

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bozenkaxxj

dziękujemy Ekspertowi za tak obszerne odpowiedzi na pytania i cenne wskazówki, wielu z nas pomogą odpowiednio zadbać o włosy

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
helena1254

Gratulacje Dziewczyny, a w szczególności Paulince P. Super kochana Ty to masz szczęscie:) Raz jeszcze gratki:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
paulina88

Bardzo dziękuję Ekspertom za wyczerpującą odpowiedź i super wskazówki co do pielęgnacji włosów Smile Na pewno będę postępować zgodnie z nimi by moje włosy były zdrowe Biggrin Dzięki Marlenko Lol

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Yoanne91

Gratuluję! Sama bardzo czekałam na ten artykuł:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bbo

Gratuluję i żałuję, że przegapiłam sprawę. Za to teraz poczytam cenne porady Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
luciam

dużo się dowiedziałam z tego artykułu Smile a dziewczyną gratuluję Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
bar_bro

Tak bardzo chciałam wziąć udział w tej akcji, a ostatecznie zabrakło mi na nią czasu! Bardzo fajne pytania zadawałyście, a odpowiedzi na nie są konkretne i przydatne. Gratuluję wygranym! Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
gamzurek5

Bardzo fachowe porady z których skorzystam Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
angel3312

Ooo super, przydatne informacje. Gratuluje dziewczyną (autorką pytań).

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
BOZEAGA

GRATULUJĘ DZIEWCZYNY MYSLE ZE WSZYSTKIE SKORZYSTAMY Z NIEKTÓRYCH PORAD

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
NataliaLily

Fajny artykuł, za wiele mi nie powiedział, bo większośc z tych porad znam i z właśnego doświadczenia:) Jednak uważam, że dla osób, które mają powyższe problemy i pytania odnościw włosów, to coś dla nich:)

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
weronkaa84

Świetne porady, przydadzą się niejednej z nas Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Beata Włodarczyk (niezweryfikowany)

Mam problem z moimi włosami, sa one cienkie i rzadkie.
Głównym problemem jest gdy wyjde na zewntarz i po uplywie 5minut robia sie z nich straczki i wygladaja jak prztluszczone;/
Bylabym wdzieczna gdym dostala jakies nazwy preparatow ktore temu zapobiegną:(
Zrobie wszystko by moje wlosy wygladaly zdrowo jak wyjde z domu i po powrocie Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
wampunia

a jaka fryzura fasuje do kwadratowego typu twarzy?

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
elcia1995

super porady Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
annasus

Ciekawy artykuł, cenne wskazówki

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
agusia65

dziękuję za wskazówki

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
wampa

przydatne informacje

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Dorota Niewiadomska

Bardzo wiele się dowiedziałam  Smile