Efekt lustra na paznokciach powraca!

Pamiętacie modę na efekt lustra, uzyskiwanego na paznokciach za pomocą specjalnego pyłku, który był modny kilka lat temu? Wraz z trendami 2023 roku powraca moda na słynny efekt lustra!

Efekt lustra był jedną z najpopularniejszych stylizacji paznokci na przełomie 2015 i 2016 roku. Wydawało się, że tak charakterystyczna stylizacja już nigdy nie wróci do łask, ponieważ jak szybko się pojawiła, tak szybko znikła, wraz z podobnymi efektami – np. stylizację na syrenkę, czy benzynę. A jednak!

 

 

Efekt lustra

 

 

Efekt lustra polega na początkowym pomalowaniu paznokcia lakierem bazowym, w utwardzony lakier wmasowujemy pyłek, za pomocą którego uzyskujemy słynny efekt lustra. Po utwardzeniu całość utrwalamy lakierem bezbarwnym i oczyszczamy z pyłku, pozostałego poza płytką paznokcia. Efekt lustra, jak sama nazwa wskazuje, przypomina na paznokciu powierzchnię lustrzaną. Płytka paznokcia jest bardzo błyszcząca, jednak nie posiada drobinek – jest błyszczącą taflą.

 

 

Błysk w 2023 roku

 

 

Wspominaliśmy już, że w 2023 roku króluje błysk, jednak do tej pory stawialiśmy na drobinki – mniejsze lub większe, ale jednak wyraźnie widoczne w lakierze. Powrót do uzyskiwania efektu lustra przełamuje tę tendencję i udowadnia nam, że w 2023 roku liczy się błysk w każdej możliwej postaci!

 

 

Charakterystyczny look

 

 

Podobny do efektu lustra jest tak zwany efekt syrenki, czyli uzyskanie tą samą metodą paznokcia opalizującego na wszystkie kolory tęczy. Przypomina to tęczę, którą dostrzec możemy w benzynie, na którą pada światło słoneczne. Zarówno efekt lustra, jak i efekt syrenki, to dość wyraziste, charakterystyczne stylizacje paznokci, które wypadają niesamowicie efektownie, jednak nie będą pasować do każdej stylizacji i mogą nam się znudzić po krótkim czasie noszenia.

 

 

Efekt lustra – dla kogo?

 

 

Jeśli jesteś fanką błysku, mocnego, charakterystycznego looku i przede wszystkim – specyficznego wizerunku, efekt lustra lub syrenki sprawdzi się u ciebie doskonale i na pewno wpiszesz się w aktualne trendy. Jeśli jednak nie przepadasz za mocnymi stylizacjami, a powrót do dawnych trendów nie do końca do ciebie przemawia, poszukaj czegoś innego, co będzie do ciebie bardziej pasować. Nie rób na siłę czegoś, co znudzi ci się po tygodniu noszenia i nie będziesz zadowolona z efektu.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów