Depilacja laserowa – zadbaj o gładkie ciało przez cały rok

Maszynka do golenia, wosk, depilator – sposobów na pozbycie się z ciała zbędnego owłosienia jest bardzo dużo. Niestety większość z nich okazuje się mało atrakcyjna – żmudne i bolesne procedury trzeba często powtarzać, a efekty i tak, często są niezadowalające. Co zatem warto zrobić, żeby zyskać aksamitnie gładką skórę na dłużej? Idealny sposób to zabieg depilacji laserowej! 

 
Na czym dokładnie polega zabieg depilacji laserowej i jakie są jego efekty? Podpowiadamy.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa, nazywana również fotodepilacją to zabieg, który odbywa się przy użyciu specjalnego lasera diodowego. Na czym polega? Laser emituje wiązkę światła, która uszkadza mieszki włosowe, odpowiedzialne za tworzenie nowych włosów. Dzieje się tak dlatego, że zawarta w łodygach włosów melanina pochłania światło pochodzące z lasera, po czym przekazuje je do pobliskich tkanek, czyli mieszków włosowych, tym samym skutecznie je uszkadzając. Finalnie, w miejscu, w którym mieszki włosowe zostały uszkodzone, proces tworzenia nowych włosów zostaje wstrzymany.

Depilacja laserowa – jakie daje efekty?

Depilacja laserowa to zabieg, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę spektakularne efekty, jakie daje poddanie się zabiegowi. Jakie są zalety korzystania z depilacji laserowej?
Fotodepilacja to skuteczny zabieg – wystarczy zaledwie kilka sesji, by na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia.
Kobiety chętnie poddają się zabiegowi, bo pozwala on na stałe pozbyć się problemu codziennej depilacji.
Zabieg jest niemal bezbolesny i w pełni bezpieczny dla zdrowia. Wszystko dzięki temu, że w urządzeniu znajduje się specjalny system chłodzący, który jest aktywny przez cały czas podczas wykonywania procedury.
Depilacja laserowa pozwala utrzymać gładką skórę przez długi czas.
Zabieg nie ma skutków ubocznych, takich jak podrażnienia i zaczerwienienia na skórze oraz wrastające włoski.
Depilację laserową można przeprowadzić na całym ciele (panie najczęściej decydują się na depilację nóg, pach, okolic bikini, a także twarzy, pleców i brzucha).
Żeby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu, procedurę należy przeprowadzić w sprawdzonym i profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, takim chociażby jak: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/depilacja-laserowa-ciala-laserem-light-sheer.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Przegotowania do depilacji laserowej należy rozpocząć już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. O czym warto pamiętać? Na 3-4 tygodnie przed zabiegiem lepiej nie pić ziół i nie używać preparatów o właściwościach złuszczających oraz kosmetyków i leków, które zawierają: witaminę C, retinol, kwasy owocowe oraz substancje światłouczulające. 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalania (zarówno na słońcu, jak i w solarium), a także lepiej zrezygnować z używania produktów samoopalających. To czas, w którym skóra wymaga maksymalnego nawilżenia, żeby mogła się odpowiednio zregenerować.
Tak samo ważne, jak przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej jest postępowanie po przeprowadzeniu procedury. Przede wszystkim, przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu, należy chronić skórę przed słońcem. Nie wolno jej również podrażniać kosmetykami o właściwościach złuszczających  i wysuszających oraz preparatami na bazie alkoholu.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Fotodepilacja to zabieg w pełni bezpieczny dla zdrowia. Mimo tego, jest kilka przeciwwskazań, które powodują, że lepiej z niego zrezygnować. Są to:
ciąża,
karmienie piersią,
infekcje – bakteryjne, grzybicze i wirusowe,
choroby skóry,
opalenizna – naturalna, uzyskana w solarium lub za pomocą kosmetyków samoopalających,
antybiotykoterapia,
rozrusznik serca,
zażywanie leków i ziół, które wchodzą w reakcje alergiczne ze światłem.  
Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej trzeba pamiętać, żeby miesiąc wcześniej nie pozbywać się owłosienia w sposób mechaniczny, czyli za pomocą depilatora, wosku lub pęsety. Jeśli zabieg będzie wykonywany na skórze pach, w tych miejscach nie wolno używać preparatów przeciwko nadmiernemu poceniu się, takich jak Etiaxil czy Antidral.

Fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Karolina Zając

Sama ostatnio zdecydowałam się na depilacje i nie żałuję Smile Co jest ważne przy decyzjidobrze poczytajcie sobie opinie o gabineciechrońcie depilowaną okolicę przed słońcemoraz zdcydujcie się na porządny rodzaj lasera.Nie warto jest iść na ipl bo nie jest to depilacja ale jak już chcecie się zdecydować to zdecydujcie sięna coś co depilacją laserową jest. Czyli light sheer ( na który sama chodziłam i jestem mega zadowolona bo włoski praktycznie wszystkie zniknęły)

https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/depilacja-laserowa/

sisi13

Vectus najlepszy Smile

produkty partnerów