Face&Look > MODA > PORADY > ZDROWIE > Czym są soczewki progresywne?

Czym są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne kontaktowe, profesjonalnie nazywane multifokalnymi, mają za zadanie korekcję wzroku, który z wiekiem zaczyna się psuć. Wówczas zmniejsza się elastyczność soczewki oka, a w zamian za to pojawia się zaburzenie akomodacji. Jednocześnie dużej zmianie ulegają wszelkie zdolności odpowiadające za skupienie wzroku na jednym konkretnym obrazie. To zupełnie normalne, że oko z wiekiem traci swoje dotychczasowe możliwości, przez co niezbędne może być zastosowanie soczewek progresywnych. Co powinieneś o nich wiedzieć? Gdzie kupić soczewki progresywne i które z nich wybrać? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Czym są soczewki progresywne?

Presbiopia, nazywana inaczej starczowzrocznością, jest naturalnym zjawiskiem, które pojawia się u większości osób w okolicach czterdziestego roku życia. Wówczas zaczynają się problemy, które polegają na niewyraźnym widzeniu przedmiotów i obrazów z bliska, w tym między innymi z czytaniem, korzystaniem z komputera lub telefonu. Jest na to jednak rozwiązanie, a są nim soczewki progresywne. To dzięki nim mamy możliwość zrzucenia nieraz niewygodnych okularów z nosa. Co więcej, adaptacja oka do soczewek tego typu jest o wiele szybsza niż w przypadku samych okularów progresywnych - co za tym idzie, nie musimy spodziewać się niedogodności w postaci złego samopoczucia w trakcie przyzwyczajania do nowych szkieł. Soczewki progresywne, w przeciwieństwie do starych rodzajów soczewek kontaktowych, wyróżniają się strefami progresji, które są wbudowane w każdy z modeli - odpowiadają one innemu widzeniu, co pozwala na wygodne patrzenie zarówno w dali, jak i w bliży.

Gdzie kupić soczewki progresywne? Jakie wybrać?

Niemniej istotną kwestią pozostaje sam fakt zakupu soczewek progresywnych. Warto mieć świadomość tego, by wybierać sklepy oraz strony internetowe, którym zaufali inni pacjenci i które mają dobre opinie. W ten sposób możemy liczyć na profesjonalne zaopatrzenie sklepu oraz dobór odpowiedniego produktu do naszego wzroku. Jednym z takich miejsc w Internecie jest strona https://www.alesoczewki.com/, która oferuje wyłącznie oryginalne, uznane produkty. Wśród rozwiązań w postaci soczewek progresywnych najczęściej wybieranym produktem pozostają soczewki 1-day Acuvue® Moist Multifocal. To jednodniowy produkt jednorazowego użytku, stworzony z najwyższej jakości materiału mającego za zadanie zniwelowanie suchości oka poprzez stałe jego nawilżenie. To w szczególności ważny element informacyjny dla osób, które przekroczyły czterdziesty piąty rok życia. Co więcej, opisywane soczewki progresywne posiadają filtr UV klasy 2, który jest bardzo pomocny w celu ochrony oka przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

 

Zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.