Face&Look > MODA > PORADY > Czym charakteryzują się kosmetyki organiczne?

Czym charakteryzują się kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne są ostatnio bardzo popularne, a świat oszalał na punkcie pielęgnacji naturalnej. Nie ma w tym nic dziwnego – W końcu natura najlepiej wie, co dla nas dobre! Kosmetyki bez sztucznych dodatków są dla nas o wiele zdrowsze. W drogeriach znajdziemy więc mnóstwo produktów eco, natural i organic, ale... czy kosmetyki organiczne i naturalne to jedno i to samo? Część z nas używa tych określeń zamiennie, jednak nie jest to do końca słuszne. Każdy kosmetyk organiczny jest jednocześnie naturalnym, lecz nie każdy naturalny jest organicznym. Czym więc różnią się kosmetyki naturalne od organicznych?

Czym różnią się kosmetyki naturalne od organicznych?

Jedno wiemy na pewno – zarówno kosmetyki naturalne, jak i organiczne, pielęgnują naszą skórę w sposób zdrowy, bezpieczny i przyjazny. Jakie zatem są między nimi różnice?

W 2000 roku Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych określił definicję kosmetyku naturalnego. Zgodnie z wytycznymi produkt, powinien zawierać składniki pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego, a proces ich pozyskiwania musi odbywać się metodami enzymatycznymi, mikrobiologicznymi lub fizycznymi, bez szkody dla zwierząt i środowiska naturalnego.

Receptura kosmetyku naturalnego powinna w przynajmniej 95% składać się z surowców pochodzenia naturalnego, a pozostałe 5% mogą stanowić składniki syntetyczne, pod warunkiem jednak, że zostały one dokładnie przebadane pod względem szkodliwości.

Kosmetyk organiczny również musi spełniać szereg ściśle określonych kryteriów, gdyż nie przez przypadek uważa się, że kosmetyki organiczne to produkty najwyższej klasy. Kosmetyki organiczne muszą w pełni bazować na składnikach naturalnych, gdyż nawet niewielkie ilości sztucznych substancji są w tym przypadku niedopuszczalne.

Znaczenie ma również pochodzenie składników, gdyż producent musi udowodnić, że wszystkie wykorzystywane przez niego substancje pochodzą z upraw organicznych. W formułach kosmetyków nie ma też miejsca na składniki modyfikowane genetycznie oraz składniki pochodzenia zwierzęcego. Jedyny wyjątek stanowi miód i mleko. Na próżno więc szukać w nich sztucznych substancji konserwujących, barwników czy aromatów… Również opakowania muszą być ekologiczne, gdyż nie mogą zanieczyszczać środowiska.

Jakie kosmetyki warto wybrać?

Chcesz mieć całkowitą pewność, że wybrany przez Ciebie produkt jest kosmetykiem naturalnym i organicznym? Szukaj produktów wegańskich, które nie zawierają sztucznych dodatków i składników pochodzenia zwierzęcego. Takich, które powstają w oparciu o innowacyjne formuły bazujące na naturalnym składzie i dzięki temu łączą skuteczność i wielofunkcyjne działanie z szacunkiem do natury i troską o środowisko.

Wybierając kosmetyki naturalne, masz pewność, że są bezpieczne dla skóry. Wszystkie rośliny wykorzystane do ich produkcji pochodzą bowiem z naturalnych upraw, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów, odżywek i środków chemicznych. Produkcja takich kosmetyków jest przyjazna dla środowiska, a opakowania wykonane są z materiałów ekologicznych, nadających się do ponownego przetworzenia.

Na rynku można znaleźć wiele produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Jest wśród nich olejek, serum i maska upiększająca. Znajdziemy również krem rozświetlający, mgiełkę, peeling i piankę oczyszczającą. Kosmetyki naturalne działają szybko, skutecznie i na wielu płaszczyznach. Doskonale oczyszczają, nawilżają, odżywiają, odbudowują i regenerują skórę. Są pełne naturalnych składników o idealnym skoncentrowaniu substancji aktywnych, a ich formuła jest dokładnie przemyślana. Dzięki temu nie tylko łagodzą objawy problemów skórnych, ale docierają do ich źródła i zapobiegają ponownemu powstawaniu.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z phlov.com

 

Dbaj o zdrowie z nami, odwiedź sklep faceandlook.com

face&look BOX - Moje Ulubione - MY DIET FOOD BY ROKSANA ŚRODA

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
Kamila Gwiazdowska

Polecam przede wszystkim zastanowić się nad tym jaki typ twarzy mamy i jaką mamy skórę.... Tak aby dobrać dla niej odpowiedni krem. Różne skóry mają różne wymagania pielęgnacyjne.Producenci i marketingowcy wykazują się nie lada pomysłowością, aby przekonać nas, że to właśnie ich kosmetyki są w pełni naturalne. Wszelkimi sposobami przekonują o stosowaniu ekologicznych formuł i roślinnych składników. Nie zawsze jest to jednak prawdą tak wiec najlepiej jest czytać etykiety. Na początku wydaje się to skomplikowane ale jak się wprawicie, to będziecie wiedziały na jakie składniki składać oraz jakich powinno sie w kosmetykach unikać.Jeśli szukacie naturalnych suplementów na cerę, polecam zajrzeć sobie do Aura Herbals https://auraherbals.pl/