Czy znacie KALINĘ? To kobieta renesansu, a o jej płycie robi się głośno!

Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, pseudonim KALINA, to kobieta renesansu – muzyk, aktorka, scenarzystka, improwizatorka. Szerszej publiczności znana z ekranu m.in. „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz” czy „Pręgi”. 22 września 2017 roku ukazała się jej pierwsza płyta – „Czyste szumienie”, która zebrała świetne recenzje. KALINA zaprezentuje debiutancki materiał na Enea Spring Break Festival 2018.  

Udział w Enea Spring Break to ogromne wyróżnienie i dowód na to, że „Czyste szumienie” było jednym z najważniejszych i najodważniejszych debiutów muzycznych ubiegłego roku. Ciekawe, świeże aranżacje, inteligentne i poetyckie teksty o życiu w mieście i magii miłości podbiły serca słuchaczy i zyskały uznanie krytyków. Melancholijny i charyzmatyczny głos Kalina zabiera słuchaczy w muzyczną podróż, opowiadając romantyczne i wyśnione historie, które przywodzą na myśl miejskie baśnie. Single „Nawet jeśli” i „Pamiętam Cię” zdobyły listę przebojów Polskiego Radia dla Ciebie (RdC). To oryginalna propozycja muzyczna, która porywa lekkością i zaskakuje tajemniczym klimatem. Swoim pierwszym koncertem w Studiu Radiowej Trójki, KALINA pokazała, że niepowtarzalną, bajkową atmosferę swojego albumu, jest w stanie odtworzyć także na scenie. 
 
 
 
KALINA (Kalina Hlimi-Pawlukiewicz) absolwentka PWST we Wrocławiu, PWSFTViT w Łodzi i Wajda School w Warszawie. Jako aktorka debiutowała na deskach Łaźni Nowej w Krakowie. Od wielu lat z powodzeniem występuje w produkcjach telewizyjnych, kinowych i teatralnych. Ma na koncie m.in. role w Teatrze Studio i Teatrze Dramatycznym w Warszawie, w wolnych chwilach eksploruje również improwizację.
 
 
Jest wegetarianką i angażuje się w akcje społeczne na rzecz zwierząt, wystąpiła m.in. w kampanii „Zwierzę to nie prezent” oraz w kampanii fundacji Viva „Futro nie ma jutra”. KALINA ma również wykształcenie muzyczne, śpiewa, gra na harfie i fortepianie, a także komponuje. Jej debiutancki album miał swoją premierę 22 września 2017 roku. Powstał przy współpracy z Maksymilianem Skibą – jednym z najciekawszych producentów muzycznych młodego pokolenia.
Pierwszym utworem zapowiadającym debiut KALINY był singiel „Nawet jeśli”, który podbił serca słuchaczy RDC i kilka tygodni królował na pierwszym miejscu Parady Przebojów. Kolejny singiel „Pamiętam Cię” również znalazł się na podium listy przebojów, jednak największym entuzjazmem słuchaczy cieszy się singiel „Biuro rzeczy znalezionych“ najpełniej prezentujący paletę barw muzycznego stylu KALINY, który artystka nazywa kryształowym hippie-popem.
 

 
więcej informacji:
 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

sisi13

Najbardziej mnie to siateczkowe body zainteresowało.

Cameleonka

Życzę powodzenia Kalinie. Rzeczywiście jest klimatycznie. Tak w swoim rodzaju.

produkty partnerów