Czy technologia może sprzyjać orgazmom?

Marka Durex przedstawia ostatni element swojej kampanii Durex Connect i zachęca do porzucenia urządzeń mobilnych na rzecz bliskości w sypialni. Światło dzienne ujrzała właśnie wcześniej zapowiadana aplikacja, która pomoże kochankom uruchomić zmysły. Nie tylko podczas zbliżającej się Godziny dla Ziemi!

Rewolucja technologiczna, która pozwala na poprawę życia seksualnego w związku okazała się być niezwykle prosta i… skuteczna. W ramach filmu Durex #Connect, który ma już niemal 30 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, pary odkryły, że innowacyjna technologia jest dostępna na wyciągnięcie ręki i polega na… wyłączeniu telefonu. Korzystanie ze smartfonów stało się bowiem naszym nawykiem, także w intymnych sytuacjach. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Durham, aż 40% osób przyznaje, że zdarzyło im się odebrać telefon podczas seksu[1].

Marka Durex wierzy, że zmian należy dokonywać wykorzystując nasze przyzwyczajenia i dlatego też uruchomiła specjalną aplikację Durex Connect. Ma ona prosty i dosłowny mechanizm – synchronizuje i „usypia” dwa telefony równocześnie, aby kochankowie w zaplanowanym przez nich czasie mogli skupić się tylko i wyłącznie na sobie. Warto z aplikacji skorzystać zwłaszcza podczas Godziny dla Ziemi, która odbędzie się już 28 marca o godz. 20:30.

Na filmie Durex Connect mogliśmy oglądać prawdziwe pary i śledzić ich pełne emocji i skłaniające do refleksji reakcje. Jak wielu z nas jest świadomych swojej obsesji na punkcie ciągłego bycia on-line i przywiązania do technologii – nawet wtedy, gdy powinniśmy swoją uwagę skupić na naszej drugiej połówce? Celem tej kampanii było przedstawienie aktualnego, globalnego problemu i podsunięcie możliwie najprostszego rozwiązaniakomentuje Ukonwa Ojo, szef Global Brand Equity w Durex.

Za pomocą aplikacji Durex Connect użytkownicy mogą wyznaczyć wspólny czas wolny od technologii. W uzgodnionym przez nich terminie lub w ramach spontanicznie zawartej umowy, na ekranie głównym ich telefonów pojawi się specjalna nakładka, która wprowadzi urządzenia w stan uśpienia, wyłączając jednocześnie wszystkie "rozpraszacze". Aplikacja dostępna jest bezpłatnie na system Android. Wkrótce uruchomiona zostanie także wersja na iOS.

 

Kampania Durex Connect zwraca uwagę na potrzebę ponownego połączenia. Mamy nadzieję, że zainspiruje ludzi do przemyślenia tego, jak bardzo każdy z nas potrzebuje się zatrzymać i cieszyć światem wokół – mówi Rachel Bloodworth, kierownik Public Engagement w brytyjskim oddziale WWF. Godzina dla Ziemi podkreśla potrzebę ochrony naszej planety. Zawiera w sobie jednak dużo więcej! To godzina, kiedy wszyscy możemy wyłączyć urządzenia i ponownie połączyć się z tym, co dla nas ważne – dodaje.

Film Durex dostępny jest pod linkiem: youtu.be/O925jNVmpOQ

O Durexlabs

Durexlabs to najnowsze dzieło zespołu badań nad technologią cyfrową marki Durex. Projekt został stworzony w odpowiedzi na szeroko zakrojone badania ilościowe i jakościowe, dotyczące naszej rozwijającej się relacji z nowymi technologiami. Poprzez rozprzestrzenianie się smartfonów, social media czy aplikacji randkowych – technologia udowodniła, że jest doskonałym medium w komunikowaniu i łączeniu ludzi. Od 2015 roku, Durexlabs będzie dążyć do stworzenia serii produktów, zwiększających satysfakcję z życia seksualnego.

Durex

Durex to marka, która na temat dobrego seksu wie więcej niż ktokolwiek inny. Istnieje od przeszło 80 lat i jest największą
i najbardziej rozpoznawalną marką prezerwatyw oraz różnorodnych produktów do zabaw intymnych na świecie. Nazwa Durex jest kombinacją angielskich słów „Durability, Reliability, and Excellence" (trwałość, niezawodność, doskonałość). Te cechy doskonale odzwierciedlają misję marki i jej produktów. Aby zaspokoić rosnące i zmieniające się potrzeby konsumentów, Durex prowadzi ciągłe badania, dzięki którym wprowadza na rynek nowe rodzaje produktów wzbogacających życie seksualne. Obecnie w portfolio oprócz szerokiej gamy prezerwatyw znajdują się również żele intymne,  nakładki wibracyjne oraz gadżety erotyczne. Wszystkie produkty oznaczone są symbolem jakości Durex, co oznacza, że wszystkie prezerwatywy tej firmy spełniają lub przekraczają wymagania międzynarodowych norm dla prezerwatyw ISO 4074: 2002. Dodatkowo marka jest liderem innowacji w swoim segmencie – np. jako pierwsza wyprodukowała prezerwatywę o anatomicznym kształcie i stworzyła środek maskujący nieprzyjemny zapach lateksu. Marka Durex jest własnością koncernu Reckitt Benckiser, zajmującego się produkcją dóbr konsumenckich.

 

 


[1] Badania przeprowadzone zostały przez Durham University na grupie 30 osób w wieku 18-55 lat, zamieszkałych w Wielkiej Brytanii i będących w związku m.in. od roku; luty 2015.  

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

weronkaa84

Taka aplikacja niektórym przydałaby się nie tylko w sypialni Smile Ludzie czasami są za bardzo związani ze swoim telefonem Smile

kasiaa

Odebrać telefon podczas sexu... No nieee kto tak robi :), ale to fakt dziś każdy siedzi z telefonem w dłoni i nie ma kontaktu z otoczeniem. Można zapomnieć o wszystkim, ale nie o telefonie Smile

sisi13

Nie muszę mieć aplikacji by dobrze się bawić. A co do telefonów...są takie, których nie można nie odebrać Wink

hanover

niedługo telefon będzie pomagać w posiedzeniach na kibelku, tego tylko brakuje Blum 3

basiamiecz715

Niestety coraz czesciej nawet młodzi ludzie wola skupic się na swoich telefonach niż partnerze.Żadna technologia nie zastąpi namietności i bliskości.

izulek

Unas telefony są mało znaczące

bozenkaxxj

To smutna prawda, że teraz kazdy nosi telefon w ręce i wręcz do ubikacji by go wziął, często telefon, komputer zastępuje w łóżku bliskość, czułość.Mi ta aplikacja na szczęście nie potrzebna.

OLIWIA25

Pomysłowość nie ma granic....

eliska

Grunt to dobre pomysły na każdą okazję nawet z telefonem haha

amorki22

nie no to już chyba lekka przesada.

AniaK

Telefon i seks... dla mnie się to nie łączy!

claudiq1990

Lekka przesada... Biggrin

Dorota Niewiadomska

Sondaż porażający,Niestety telefony i inne "współczesne używki techniczne"dominują już niemal wszędzie.I nie zapowiada się na lepsze.

requiem29

Odbierać telefon podczas seksu? Raczej nie kontynuowałabym po takim czymś Biggrin W Norwegii ludzie wychodzą z domów bez telefonu, co lepsze telefony pozostawione w domu są często wyłączone i podłączone pod ładowarkę.. byłam tym dość zaskoczona, bo nawet, gdy spotykam się ze znajomymi, z którymi widujemy się rzadko często mam wrażenie, że wpadli nie do mnie a na darmowe wifi.

Patula

A co jeśli to bardzo ważny telefon a sex uprawiany w czasie pracy hahaha

miyo89

Jestem za dobrym, klasycznym sexem. Nie lubię nowinek i po prostu kocham się kochać pod kołderką, przy świecach Smile

Malinka23

bez przesady!

olawu3

Super pomysl przyda mi się taka aplikacja bo często moi znajomi nie maja wyczucia czasu

olawu3

Super pomysl przyda mi się taka aplikacja bo często moi znajomi nie maja wyczucia czasu

moniqa9

Nie nie dla mnie telefon musi mieć swoje miejsce,

Agnieszka Winciorek

hmm.. aplikacja to świetny pomysł do sypialni Wink

Tomasz Ciećwierz

0 telefonów tylko ja i TY <3

martus2833

Hmmmm czy to nie aby lekka przesada?

paradiso

Komórki to zbawienie i równocześnie koszmar dzisiejszego świata. Powinny być grupy dla uzależnionych od komórek

Moniiaa

Żeby jakaś aplikacja usypiająca telefony była potrzebna do wygospodarowania chwili czasu dla siebie.... przesada.

AniaK

Hahaha... niezłą aplikacja, ja na szczęście nie jestem tak przywiązana do tel mąż również Wink

kryska.67

Jasne, że przesada ale może ta kampania da do myślenia i ludzie zaczną myśleć, przystopują trochę w tej gonitwie.

anias88

przyda się

matiz1232

ciekawy artykuł. fajnie się go czyta. pomocne porady. zapisze je sobie.

Maja Markiewicz

fajnie się czyta takie ciekawe artykuły. Warto zapamiętać niektóre informacje.

Iwo

Nawet niezłe artykuły tutaj można znaleźć

krisek

O zgrozo co się dzieje teraz na świecie.

Filipmarzec

Seks to seks- zadnych telefonów Smile

Cameleonka

A że niby te dwie niezróżnicowane płciowo "pary" to w jakim kontekście wystąpiły w tym filmiku? BłeeeeAle się wysilił Durex, no odkrycie ma miarę stulecia. Z rzeczy oczywistych robią odkrycie naukowe dla dobra ludzkości... Dla zdroworozsądkowych jest to aż nadto oczywiste i nie ma potrzeby uroczyście tego "odkrycia" oznajmiać. Płytkie to.

izulek

hmm ciekawe

anias88

tak

alonek

Bardzo fajna aplikacja ogólnie by się przydała nie tylko do jednej dziedziny relacji :P.

miki33

Fajny pomysł Smile

Ewonka

odłóżmy telefon chociaż w sypialni

paradiso

Nie potrzeba wielkich marek czy aplikacji żeby uświadomić sobie, że gdy chcemy mieć czas tylko i wyłącznie dla siebie i zrelaksować się prawdziwie to wszelkie sprzęty zakłócające spokój powinniśmy wyłączyć.

matiz1232

ooo ciekawe:)

kaczaka

zawsze można sobie urzmaicić co nie co Smile

Agaagaja

Sypialnia, seks, pieszczoty i bliskość bez tv, telefonów, komputerów...to jest nasz czas.

produkty partnerów