Czy sposób suszenia włosów ma znaczenie?

Suszenie włosów wydaje się banalnie proste, a jednak wykonując tę czynność niepoprawnie możemy z łatwością zniszczyć swoje włosy… Jak poprawnie suszyć włosy?

Na pewno często słyszysz, że łatwo jest zniszczyć swoje włosy poprzez ich prostowanie, kręcenie czy inny rodzaj stylizacji na ciepło. Jak się okazuje, włosy można zniszczyć nie tylko podczas stylizacji, ale także podczas rutynowego suszenia! Być może nawet nie zdawałaś sobie sprawy z tego, co robisz źle. Wyjaśniamy, jak powinno się suszyć włosy!

 

 

Temperatura powietrza

 

 

Zdecydowanie jednym z najistotniejszych elementów suszenia włosów jest temperatura powietrza, jakim suszymy włosy. Większość z nas uwielbia suszyć włosy ciepłym, wręcz gorącym powietrzem. Jest to przyjemne rozpoczęcie dnia, złagodzenie brutalnej konieczności wyjścia z ciepłego łóżka. Niestety – właśnie to gorące powietrze to coś, co bardzo szkodzi twoim włosom.

 

Trychologowie zalecają, że włosy powinno suszyć się powietrzem o letniej temperaturze. Nie preferuje się zupełnie zimnego powietrza, mógłby być to dla włosów zbyt duży przeskok temperaturowy, ponadto musimy dbać także o własne zdrowie, a zupełnie zimne powietrze może doprowadzić nawet do przeziębienia. Stawiajmy więc na powietrze o temperaturze letniej. Proces suszenia włosów zajmie nam więcej czasu, ale nasze włosy są tego warte.

 

Pamiętajmy, by proces suszenia włosów zakończyć zupełnie zimnym powietrzem – ta chwila zimnego powietrza nas nie osłabi, a pozwoli na domknięcie łusek włosów.

 

 

Kosmetyki termoochronne

 

 

Większość z nas ma świadomość, że powinno się stosować kosmetyki termoochronne przed prostowaniem włosów, ich kręceniem, czy innymi rodzajami stylizacji na gorąco. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że jeśli musimy koniecznie wysuszyć tego dnia włosy gorącym czy ciepłym powietrzem, także wtedy powinnyśmy zabezpieczyć włosy kosmetykami termoochronnymi. Wtedy musimy to zrobić koniecznie, ale jeśli na co dzień letnia temperatura powietrza suszarki wydaje nam się jedna dość ciepła i obciążająca dla włosów – także możemy zastosować tego typu ochronę. Nie jest ona obciążająca dla włosów, przy jej stosowaniu możemy odnieść jedynie korzyści.

 

 

Technika suszenia włosów

 

 

Może zabrzmieć to absurdalnie – w końcu suszenie włosów to najprostsza czynność pod słońcem. A jednak – także ona ma ogromne znaczenie. Rzecz polega głównie na tym, żebyśmy suszyły włosy zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia, czyli od nasady po końcówki. Jeśli zrobimy to w stronę przeciwną, włosy będą się plątać, a także ich łuski będą się otwierać. Słowem – włosy będą bardziej „podrażnione”.

 

Pamiętajmy także, aby suszyć włosy równomiernie, nie suszyć jednego miejsca zbyt długo, ale wracać do niego, stopniowo suszyć wszystkie miejsca na głowie. Dzięki temu nie obciążamy nadmiernie włosów.

 

Proces suszenia włosów nie jest aż tak skomplikowany, jednak jeśli zastosujesz się do tych kilku, prostych trików, pozwoli ci to na szybkie i bez wysiłkowe poprawienie kondycji twoich włosów!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów