Czy odpowiednio dbasz o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i właśnie dlatego wymaga od nas szczególnej uwagi i pielęgnacji podczas codziennej rutyny. Przedstawiamy kilka najlepszych sposobów poprawnego dbania o skórę pod oczami. Sprawdź, czy się do nich stosujesz!

Skóra pod oczami wymaga od nas szczególnej uwagi, ponieważ jest to najdelikatniejsza skóra na całej twarzy. Właśnie na niej najszybciej pojawiają się objawy starzenia się skóry, czyli zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Każda z nas chce opóźnić ich pojawienie się, jednak żeby doprowadzić do tego, należy odpowiednio zadbać o skórę pod oczami. Streszczamy najpopularniejsze sposoby.

 

 

1. Nawilżanie

 

 

Regularnie nawilżaj skórę - skóra pod oczami jest szczególnie narażona na wysuszenie, dlatego ważne jest, aby regularnie ją nawilżać. Stosuj kremy, które zawierają składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna czy witamina E. Dzięki utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, zrobisz pierwszy duży krok do poprawnego dbania o okolicę oczu.

 

 

2. Ochrona przeciwsłoneczna

 

 

Unikaj długotrwałego narażenia na słońce - promienie UV mogą uszkodzić skórę i przyspieszyć proces starzenia się skóry. Dlatego ważne jest, aby chronić skórę pod oczami przed słońcem. Używaj kremów z filtrem UV lub okularów przeciwsłonecznych, czy kapelusza. Negatywne działanie promieni UV możemy obserwować na całym ciele, jednak w przypadku skóry pod oczami jego działanie może być szczególnie dotkliwe. Dlatego zwracaj dużą uwagę, by nie narażać na to szczególnie tego obszaru.

 

 

3. Sen

 

 

Sen, a właściwie wystarczająca ilość snu. Jego brak może prowadzić do opuchnięcia i cieni pod oczami. Dlatego ważne jest, aby spać wystarczająco długo, aby skóra pod oczami mogła się zregenerować. Zmęczone oczy oraz spojrzenie niestety w dużej mierze objawiają się w słynnych workach pod oczami, co tylko świadczy o tym, jak ogromny wpływ kondycja naszego organizmu ma na tak specyficzne miejsce jak skóra pod oczami!

 

 

4. Zdrowe odżywianie

 

 

Podobnie jak sen wpływa na kondycję całego naszego organizmu, tak i odżywianie determinuje nasz wygląd. Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry. Zwróć uwagę na spożywanie owoców i warzyw, orzechów, pełnoziarnistych produktów zbożowych i ryb. Ograniczaj za to spożywanie alkoholu i papierosów. Mogą wpłynąć na skórę pod oczami, powodując jej wysuszenie i przyspieszając proces starzenia.

 

 

5. Delikatna pielęgnacja

 

 

Cienka i delikatna skóra pod oczami wymaga od nas także delikatnej pielęgnacji. Podczas wykonywania peelingu, czy nakładania maseczki (nawet o najlepszym składzie) unikaj nakładania produktów na skórę pod oczami i aplikuj na nią jedynie specyficzne, dopasowane produkty. Unikaj nadmiernego pocierania lub naciągania skóry, a także stosuj delikatne kosmetyki i produkty do demakijażu.

 

Pamiętaj, że dbanie o skórę pod oczami powinno być stałym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej, aby zachować jej zdrowy wygląd i zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ten drobny, dodatkowy krok, polegający na dopasowaniu oddzielnych kosmetyków i technik nakładania na delikatną skórę pod oczami nie zajmie ci wiele czasu, a sprawi, że będziesz wyglądać dużo lepiej i zadbasz o świeży wygląd, utrzymujący się jak najdłużej!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

Na pewno z wiekiem trzeba bardziej przyłożyć się jeśli chodzi o pielęgnację skóry pod oczxami. Skóra pod oczami robi się coraz cieńsza, widoczne są opuchnięcia oraz zasinienia. Poza tym powstają zmarszczki. Zwykly krem tutaj nie wystarczy, dobrze jest wprowadzić dodaktowo krem pod oczy, który ma w sobie skoncentrowane skłądniki. Dobrze jeśli zwrócimy uwage na taki składniki kremów jak witamina C, peptydy czy niacynamid. Pozwolą one chociaż po części odbuwaoc warstwę naskórka. I sprawić, ze skóra yska lepszą sprężystość. Możesz zerknąć na to jakie kosmetyki ma ten producent kosmetyków naturalnych Iossi (jest to polska firma kosmetyków premium) https://iossi.eu/

produkty partnerów