Czy baza hybrydowa pod lakier jest konieczna?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure’em hybrydowym, jest kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim przystąpisz do akcji. Samo malowanie nie należy do trudnych, jednak warto poznać tajniki wykonywania manicure’u, aby hybryda pięknie wyglądała na dłoniach, a płytka paznokci nie straciła swojej dobrej kondycji. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nią zadbać, zwłaszcza w okresie zimowym.

Manicure zasadniczo składa się z trzech warstw: bazy hybrydowej, lakieru kolorowego oraz topu. Każdą z nich nakładamy na paznokieć, po kolei utwardzając światłem lampy LED. Dla uzyskania bardziej intensywnego efektu możecie położyć dwie warstwy koloru. Bazę oraz top nakładamy cienką, pojedynczą warstwą. Im więcej produktu nałożysz, tym większe prawdopodobieństwo, że nie utwardzi się on dobrze i będzie odchodził od paznokcia. Co istotne, przed malowaniem należy właściwie przygotować płytkę: nadać kształt, zmatowić, opracować skórki oraz dobrze odtłuścić.

 

Stylizacja paznokci - naturalna baza i  top do hybryd 

 

Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez bazy?

 

Ilość etapów, jakie trzeba wykonać w trakcie nakładania hybrydy, często zniechęca do wykonywania manicure’u w domu. Prawdą jest, że trzeba na to poświęcić nieco więcej czasu niż przy malowaniu zwyczajnym lakierem do paznokci. Jednak dobrze wykonana hybryda wytrzyma nawet do trzech tygodni. Każdy z lakierów pełni określoną funkcję. Baza nie tylko zapewnia właściwą przyczepność hybrydy do powierzchni płytki, ale przede wszystkim chroni ją przed szkodliwym działaniem lakieru. Dlatego też ten etap jest szczególnie ważny i manicure bez bazy praktycznie nie ma prawa dobrze się trzymać.

 

Bazy do paznokci występują w kilku wersjach. Jeśli twoje paznokcie są zdrowe i nie wymagają szczególnej pielęgnacji, możecie zdecydować się na klasyczny produkt. Do paznokci słabych i łamliwych przeznaczone są produkty proteinowe oraz witaminowe, które podczas noszenia hybrydy zapewniają dodatkowy zastrzyk minerałów naszej płytce. Do zadań specjalnych warto wybrać bazę utwardzającą pod hybrydę. Ten lakier o gęstszej konsystencji sprawdzi się, gdy płytka jest w bardzo złej kondycji, możesz nim również przedłużać paznokcie. Każdą z baz hybrydowych znajdziesz na stronie:  lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Bazy-hybrydowe/364.

 

Manicure hybrydowy

 

Czy baza pod żel jest konieczna?

 

Zarówno przy nakładaniu manicure’u hybrydowego, jak i żelowego, baza jest niezbędnym produktem. Gęsta baza hybrydowa ma za zadanie nadbudować płytkę, dzięki temu możesz nawet w domowym zaciszu stworzyć długie, naturalnie wyglądające paznokcie. W tym przypadku konieczne będzie jednak wykorzystanie szablonu, na który nałożycie lakier. Bazy hybrydowe i żelowe mogą być stosowane nawet przez osoby początkujące, gdyż te produkty są samopoziomujące. Oznacza to, że po nałożeniu na powierzchnię paznokcia równomiernie się rozkładają, tworząc gładką taflę. Po utwardzeniu bazy światłem LED pomaluj ją lakierem hybrydowym tak jak zwykle.

 

Jeśli jednak lubisz naturalny efekt, żelowe i kauczukowe bazy dostępne są w kilku odcieniach, które dopasujesz idealnie do koloru swojej skóry. Dzięki temu wystarczy pokryć utwardzony produkt topem i cieszyć się prostym, eleganckim manicure’em.

 

Nakładanie bazy hybrydowej jest obowiązkowym etapem manicure’u hybrydowego. Jeśli zależy wam na czasie, zrezygnujcie ze środkowego lakieru, czyli koloru. Zarówno bazy, jak i topy dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, naturalny efekt nie musi być zatem nudny. Próbuj różnych połączeń, jednak pamiętaj o tym, by zawsze odpowiednio zadbać o kondycję paznokci. Na zniszczonej płytce żadna hybryda nie będzie się dobrze trzymać.

 

Po kosmetyki zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów