Czas żniw Samanthy Shannon

Jeśli uwielbiacie nadnaturalne klimaty, opowieści o ponadzmysłowym postrzeganiu i istotach nie z tego świata, koniecznie sięgnijcie po Czas żniw młodej pisarki Samanthy Shannon.

Czas żniw, Samantha Shannon, wydawnictwo SQN,
cena ok. 35 zł

Mamy rok 2049, ale to nie jest nasza przyszłość - od 200 lat na terenie dawnej Anglii istnieje republika Sajon. Wśród ludzi istnieją jasnowidze, ale takie zdolności są surowo zakazane i karane. Paige ma 19 lat i jest jasnowidzącą. Pracuje dla przestępczej organizacji i całkiem nieźle radzi sobie w życiu.

Niestety nieoczekiwanie zostaje schwytana przez tajemniczych Refaitów. To obca rasa, najwyraźniej nieoficjalnie rządząca Sajonem pod pretekstem ochrony ludzi przed tajemniczymi potworami z zaświatów, Emmitami.

Paige zostaje własnością pewnego Refaity i jest szkolona do walki z Emmitami. Czy jednak to jedyny cel jej nieludzkiego opiekuna? Paige nie wie, czy powinna go nienawidzić, czy może mu jednak zaufać... Chce pomóc innym porwanym i okrutnie traktowanym przez Refaitów ludziom, a jednocześnie coraz bardziej zbliża się do tajemniczego i pięknego Arcturusa, choć ciągle tęskni za swoim przyjacielem Nickiem, który pozostał na wolności.

Powieść Czas żniw napisana jest z wielkim rozmachem, to pierwszy tom siedmioczęściowego cyklu. Jej autorka Samantha Shannon ma zaledwie 22 lata i właśnie ukończyła literaturoznawstwo na Oksfordzie. Kontrakt na swój cykl podpisała zaledwie rok temu, w tej chwili jeździ po świecie ze spotkaniami autorskimi i pisze ciąg dalszy swojego cyklu. Sprzedała też już prawa do ekranizacji książki, więc być może niedługo będziemy mogli zobaczyć filmową adaptację. 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

dark_forest

Chyba jednak nie przepadam za powieściami o "istotach nie z tego świata" Blum 3

Yoanne91

Nie jestem jakąś wielką fanką tego gatunku, ale opis mnie zainteresował.

Masza

A ja jestem fanką i bardzo chętnie ją przeczytam.Czekam tylko aż koleżanka skończy.

bbo

Mnie też zachęciła. Skuszę się na tę lekturę.

bar_bro

Nie mam nic przeciwko powieściom fantastycznym, ale jakoś mi się wydaje, że ta książka jest chyba dla nastolatków.

francesca

Hm. Nie czytałam, ale kto wie..

NataliaLily

Ciekawa się wydaje...:) Własnie szukam czegoś na długie wieczory:)

weronkaa84

Oj nie, książka zupełnie nie dla mnie.

agusia65

nie dla mnie - niestety

Dorota Niewiadomska

Coś w punkt dla mnie Smile Ponadmysłowe postrzeganie.....

produkty partnerów