Codzienna pielęgnacja zarostu - jakie kosmetyki do brody sprawdzą się najlepiej?

Posiadanie zarostu to w ostatnich latach bardzo popularny trend mody męskiej. Na ulicach spotkać można zatem mężczyzn posiadających zarost i brody w różnych konfiguracjach, jednak warto mieć świadomość, że na wygląd wpływa przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Jak zatem dbać o brodę? Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej w codziennej pielęgnacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto dbać o zarost?

Posiadanie zarostu to nie tylko moda, ale również możliwość podkreślenia męskiego charakteru, czy indywidualizmu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że noszenie brody pozytywnie wpływa również na zdrowie, ponieważ zarost chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także ogranicza ryzyko występowania stanów zapalnych, których przykładem może być zapalenie mieszków włosowych. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że decydując się na posiadanie zarostu należy pamiętać, że konieczna jest jego umiejętna i regularna pielęgnacja. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ o ile odpowiednio przystrzyżony i pielęgnowany zarost może wyglądać naprawdę pięknie to zaniedbana broda pozwala bardzo szybko negatywnie ocenić danego mężczyznę. Świadczy bowiem o lenistwie oraz niechlujstwie.

W jaki sposób dbać o brodę?

Regularna pielęgnacja brody powinna być kluczowa dla wszystkich posiadaczy zarostu. W jaki sposób zatem o nią dbać? Otóż, podstawą jest oczywiście regularne mycie brody, do którego warto używać dedykowanych szamponów bądź mydeł. Posiadają one w swoim składzie substancje, które pozytywnie wpływają na kondycję zarostu, a opracowana formuła może zostać dopasowana do rodzaju zarostu. Regularna higiena to jednak nie koniec pielęgnacji, ponieważ po osuszeniu zarostu należy zastosować odpowiednie kosmetyki do brody. Pozwalają one odpowiednio ją odżywić i nawilżyć, a przykładem mogą być olejki do brody marki Roomcays. Są to wysokiej jakości odżywki do zarostu, które zostały opracowane w taki sposób, by działać zarówno na skórę, jak i włosy.

Codzienna pielęgnacja brody - poradnik krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja zarostu to nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki do brody, ale również szereg czynności, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Cały proces można rozpisać na sześć etapów, co w praktyce powinno wyglądać następująco:

  • rozczesanie włosów, co pozwoli przygotować zarost do pielęgnacji oraz usunąć z niego resztki jedzenia, kurz, brud, pozostałości kosmetyków oraz inne zanieczyszczenia. Warto użyć w tym celu odpowiednio dobranego kartacza do brody, czyli szczotki dedykowanej właśnie do pielęgnacji zarostu;
  • umycie brody, co pozwala usunąć nadmiar sebum oraz wszelkie inne zanieczyszczenia. Mycie należy przeprowadzić z odpowiednią dokładnością i wykorzystać odpowiednie kosmetyki do brody, czyli dedykowany szampon bądź mydło;
  • nałożenie odżywki do brody, co sprawi, że włosy będą wyglądały zdrowo, a zarost zostanie utrzymany w dobrej kondycji;
  • użycie olejku do brody, który nie tylko odżywi i nawilży zarost, ale wpłynie również na kondycję skóry, która się pod nim znajduje. Olejki do brody wzmacniają włoski, a także zapobiegają ich łamaniu się i wypadaniu. Pozytywne skutki przynosi również masaż wykonywany podczas nakładania olejku, ponieważ pobudza on włosy do wzrostu. W efekcie broda będzie się łatwiej rozczesywać;
  • nałożenie balsamu, ponieważ tego typu kosmetyki do brody zapewniają dodatkowe odżywienie, wzmocnienie oraz ochronę dla Twojego zarostu. Poza tym ułatwiają również modelowanie i rozczesywanie brody, umożliwiając utrzymanie jej w odpowiednim kształcie;
  • kształtowanie brody, do czego należy wykorzystać odpowiednio dobrany grzebień.

Akcesoria do pielęgnacji brody - czego warto używać?

W trakcie pielęgnacji zarostu należy stosować nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki do brody, ale również dedykowane akcesoria. Jest to przede wszystkim kartacz, czyli szczotka pozwalająca utrzymać odpowiedni kształt brody oraz usunąć zanieczyszczenia z zarostu. Dedykowany grzebień umożliwia natomiast równomierne rozczytywanie włosów, a maszynka oraz nożyczki pozwalają precyzyjnie dopasować długość zarostu do oczekiwań oraz danej stylizacji.

Podsumowując należy stwierdzić, że codzienna pielęgnacja zarostu jest kluczowa jeśli chodzi o utrzymanie go nie tylko w dobrej kondycji, ale również jego wygląd. Warto zatem stosować wysokiej jakości kosmetyki do brody oraz w prawidłowy sposób je aplikować, co pozwoli uzyskać efekt zgodny z oczekiwaniami.

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów