Face&Look > MODA > PORADY > Co świadczy o tym, że kosmetyki są ekologiczne?

Co świadczy o tym, że kosmetyki są ekologiczne?

Aby zadbać o planetę, powinieneś wybierać ekologiczne kosmetyki. Co jednak świadczy o tym, że wybierasz właśnie taki produkt? Dowiedz się, czym różni się naturalny krem do twarzy od tego, który jest bio i bądź bliżej przyrody każdego dnia. W ten sposób będziesz mógł stać się świadomym konsumentem.

Naturalny krem do twarzy, a zwyczajne kosmetyki. Czym się różnią?

Nie da się ukryć, że naturalne kosmetyki stają się coraz popularniejsze. Jednak zanim zaczniesz je kupować, warto dowiedzieć się, co kryje się za tym słowem. W ten sposób można określać każdy produkt, który ma w swoim składzie przynajmniej jeden naturalny składnik. W dalszym ciągu mogą zawierać więc w sobie syntetyczne substancje, a czasem nawet plastik (np. w maseczkach z brokatem). Dlatego, zanim zakupisz produkt, uważnie sprawdź jego skład. Możesz również skorzystać ze sprawdzonych drogerii.

Jeśli chcesz mieć na swojej półce tylko ekologiczne kosmetyki, musisz wybierać produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty, np. najbardziej znany, nadawany przez francuską organizację ECOCERT. Zarządza ona 30% rynku kosmetycznego na całym świecie.

O co chodzi z kosmetykami BIO?

Aby kosmetyk był określony jako bio, 95% jego składników musi pochodzić z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Wybierając tego typu produkt, zyskujesz pewność, że produkcja składników do jego stworzenia była prowadzona w rozsądny sposób, który nie krzywdzi ani ludzi, ani przyrody. To kolejny krok do tego, aby poprawić zarówno stan swojej skóry, jak i również poprawić sytuację na świecie.

Chcesz jeszcze bardziej zadbać o świadomy wybór produktów? Stawiaj na kosmetyki bio, które są tworzone w Polsce.

Skład to jednak nie wszystko

Wnętrze kosmetyku może być w pełni ekologiczne i biodegradowalne, ale… to nie oznacza, że takie będzie jego opakowanie. Staraj się wybierać takie produkty, które posiadają opakowania wykonane z recyklingowych surowców lub te, które bez problemu ulegają rozkładowi. Decydujesz się na plastikowe opakowanie? Pamiętaj o segregacji, aby mogło zostać ponownie użyte. Wtedy będziesz mógł jeszcze lepiej zadbać o planetę.

Świadomy wybór opakowań może być również zdrowszy dla Ciebie! Niektóre substancje lepiej zachowują się np. w szklanych opakowaniach o ciemnych ściankach.

Zużywaj kosmetyki do samego końca

Nawet jeśli będziesz wybierać naturalne kosmetyki, ale nie zostaną użyte lub będziesz używać zbyt wielu na raz i następnie zostaną wyrzucone, może okazać się, że taki krok w stronę dbania o środowisko to może być zbyt mało. Dlatego zawsze staraj się zużywać produkty do samego końca i mieć otwarte tylko tyle opakowań z ilu dasz radę korzystać. Nie sprawdza Ci się twój krem lub serum? Spróbuj je wykorzystać do innych partii ciała lub też oddaj swojej bliskiej osobie, która być może chętnie z nich skorzysta.

W ten sposób nie tylko sprawisz, że kosmetyki nie będą zaśmiecać planety, ale również przyczynisz się do zmniejszenia ilości produkcji. To z kolei także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Alkmie.com

 

Dbaj o zdrowie z nami, odwiedź sklep faceandlook.com

face&look BOX - Moje Ulubione - MY DIET FOOD BY ROKSANA ŚRODA

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.