Carpooling. Podróżuj tanio i ciekawie

Co oznacza carpooling? Wspólną jazdę jednym samochodem. Dzięki temu nasze podróże mogą być tańsze, mniej szkodliwe dla środowiska, a co najlepsze - ciekawsze.

Chcesz pojechać za niewielkie pieniądze do Paryża albo Lizbony, a może Krakowa albo Lublina? Możesz spróbować autostopu, ale my polecamy carpooling. Wystarczy zarejestrować się w serwisie internetowym i po prostu wyszukać ludzi, którzy w tym samym terminie wybierają się w tym samym kierunku.

Carpooling jest świetnym pomysłem niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, który ma wolne miejsca w samochodzie, czy szukasz kogoś, kto zaoferuje ci miejsce w swoim pojeździe. Właściciele samochodu dobierając dodatkowych pasażerów mogą obniżyć koszty swojej podróży. Osoby, które do nich dołączają, korzystają z wygodnego - i bezpieczniejszego niż autostop - środka transportu. A obie strony zyskują ciekawe towarzystwo. W ten sposób sama podróż staje się bardziej interesująca; jest okazją do zawarcia przyjaźni - a nawet znalezienia miłości.

Oszczędzaj!
Dobierając sobie współpasażerów można zaoszczędzić, nawet do 75% kosztów przejazdu (za serwisem carpooling.pl). Kierowca zmniejsza koszty paliwa, choć nie powinien na przewożeniu dodatkowych pasażerów zarabiać. Jaką cenę wymyślić? Serwis blablacar.pl po podaniu przewidywanej trasy podaje sugerowaną kwotę, jaką można zaoferować współpasażerom.

Oszczędzają także pasażerowie - cena za wspólny przejazd jest przeważnie tańsza niż gdyby podróżowali autobusem, pociągiem czy samolotem.

Czuj się bezpiecznie
Większość polskich serwisów carpoolingowych wymaga rejestracji (wyjątkiem jest otodojazd.pl). Nie jedziemy więc z anonimową osobą, ale z kimś, kto ma zweryfikowany profil - w zależności od serwisu mniej lub bardziej rozbudowany. Najważniejszą częścią będą rekomendacje współpasażerów, z których dowiemy się, jak podróżuje się z daną osobą. Serwis carpooling.pl pozwala także zaznaczyc opcję "kobiety dla kobiet", co oznacza, że chcemy podróżować wyłącznie w damskim towarzystwie. 53% użytkowniczek serwisu to kobiety i jak wynika z ich wypowiedzi ze współpasażerami tej samej płci czują się i bezpieczniej, i swobodniej.

Poznawaj ciekawych ludzi
W profilu użytkownika znajdziemy czasem tylko podstawowe dane i preferencje (np. zero zwierząt w samochodzie). A czasem także zdjęcia jego i jego samochodu, a także informacje o zainteresowaniach... To sprawia, że łatwiej znaleźć ciekawe towarzystwo i dobrać sobie współpasażerów o podobnym temperamencie.  Carpooling pozwala zawierać przyjaźnie, daje też czasem szansę na znalezienie drugiej połówki - serwis carpooling.com do tej pory naliczył szesnaście ślubów zawartych przez osoby, które poznały się we wspólnej podróży.

Bądź ekologiczny
Warto też wiedzieć, że carpooling to ekologiczny sposób podróżowania. Na stronie Carpooling.pl można przeczytać, że od początku istnienia serwisu jego użytkownicy przyczynili się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 1 000 000 ton oraz zredukowali wydatki na paliwo o 1,5 mld euro.

Gdzie szukać informacji o wspólnych przejazdach? Polecamy:

www.blablacar.pl

www.otodojazd.pl

www.carpooling.pl

www.jedziemyrazem.pl

www.autem.pl

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

KAHA

Pomysł bardzo mi się podoba, ale sama na pewno bym się nie odważyła wyruszyć w podróż z nieznajomymi...W kilka osób to co innego:) Może kiedyś się odważę:)

magggg

mam takie samo zdanie jak Kaha, trochę odwagi jednak potrzeba Smile

francesca

Ja również mam takie zdanie, jak dziewczyny. Ale może, kiedyś, spróbuję wyruszyć w podróż z nieznanymi w nieznane Smile

angel3312

zgadzam się z KAHA, gdybym była z moją grupką znajomych to ok, jeśli chodzi o mnie samą...

caroline000

najlepiej w gronie dobrych znajomych. ja ze swoimi co roku jeżdżę pod namiot to już tradycja:)

gamzurek5

Ale świetny pomysł Smile Z racji tego, że często podróżuję to temat bardzo mnie zainteresował Smile

dark_forest

Pomysł super... jednak nie jestem pewna, czy dobrze bym się czuła podróżując w towarzystwie. Lubię komfort podczas jazdy, nawet jeśli ma mnie kosztować nieco więcej.

KAHA

Ja mogłabym przymknąć oko na brak komfortu, bardziej zależy mi na bezpieczeństwie, a z tym może być różnie w przypadku takiej wyprawy.

Masza

Jednak wolę znać osoby,z którymi mam jechać,nigdy nie wiadomo na kogo w rzeczywistości trafisz.

ania18117

ja też wolałabym wybrać się na wycieczkę ze znajomymi

Cameleonka

Świetna możliwość zredukowania kosztów w sytuacji, kiedy ktoś dużo podróżuje. Ale sama nie odważyłabym się jechać w pojedynkę, tylko z kimś znajomym.

OLIWIA25

Nie pojechałabym z obcymi, wole rodzinne wyjazdy Smile

weronkaa84

To bardzo dobre rozwiązanie, ale chyba wolałabym z osobami, które znam i którym ufam Smile

sisi13

Bardzo podoba mi się ta idea dla mnie. Ale nastoletniej córki pewnie samej bym nie puściła.

aga0495

Ciekawy artykuł Smile

Julia Suszczynska

Ciekawy artykuł skorzystam z porad Smile

Julia Suszczynska

Ciekawy artykuł skorzystam z porad Smile

Mirosław Suszczynski

Ciekawy artykuł Smile

wampa

nie dla mnie

mario774

ciekawe rozwiazanie

produkty partnerów