Face&Look > MODA > PORADY > Bluzka do karmienia – sojusznik młodej mamy

Bluzka do karmienia – sojusznik młodej mamy

Karmienie piersią należy do jednych z najbardziej naturalnych czynności, jakie można sobie wyobrazić. Przez ostatnie dziesięciolecia lekarze i dietetycy zmieniali jednak swoje nastawienie do tego sposobu odżywiania niemowląt. 

 

50 lat temu stali na stanowisku, że zdecydowanie korzystniejszą metodą jest stosowanie sztucznej mieszanki mlecznej, która reklamowana była jako bardziej optymalna. Ostatnie lata przyniosły jednak wiele nowych badań, które dowiodły, że to pokarm matki jest najkorzystniejszy w rozwoju noworodka i niemowlaka. WHO, czyli Światowa Organizacja zdrowia stoi na stanowisku, że karmienie piersią jest optymalne w pierwszych sześciu miesiącach życia dziecka, choć zachęca do karmienia w ten sposób nawet do drugiego roku życia. Wiele mówi się o zaletach karmienia piersią. Wspiera ono naturalną odporność dziecka, likwiduje mniejsze problemy z układem pokarmowym niemowlaka i dostarcza najpotrzebniejszych mikroelementów. Nie ma co ukrywać, że jest to również wygodne dla rodziców, bowiem nie trzeba pamiętać o podgrzewaniu i myciu butelek czy kupowaniu mieszanki w sklepach, wystarczy praktyczna odzież do karmienia piersią i już można ruszać z dzieciątkiem na podbój świata.

Odzież dla matek karmiących i jej zalety

Mimo tych wielu zalet naturalnego karmienia piersią, czynność ta przeprowadzana w miejscach publiczny wciąż budzi niekiedy niesmak wśród przechodniów czy gości restauracji. Świadomość zalet karmienia piersią w społeczeństwie rośnie a jednak wciąż usłyszeć lub przeczytać można historie matek, które były narażone na ostracyzm podczas karmienia swojego dziecka. Świadomość społeczną trudno zmienić od razu, więc w garderobie każdej mamy powinno się znaleźć miejsce na sprytne i komfortowe rozwiązanie jakim jest odzież do karmienia. Zarówno eleganckie sukienki do karmienia piersią jak i elegancka bluzka do karmienia proponowane między innymi przez sklep koszulove gwarantują spokój ducha i komfortowe warunki do nakarmienia dzidziusia. Dzięki zastosowaniu sprytnych wycięć na wysokości piersi taka odzież do karmienia piersią sprawia, że czynność ta w miejscu publicznym pozostać może w zasadzie niezauważona. Z kolei mięciutki materiał, z którego najczęściej wykonywana jest odzież do karmienia sprawia, że zarówno mama jak i dziecko mają naprawdę komfortowe warunki!

Eleganckie sukienki do karmienia piersią nie muszą być nudne!

Rozwój rynku modowego sprawił, że odzież dla matek karmiących kompletnie nie odstaje od światowych trendów modowych. W różnych sklepach można dostać eleganckie sukienki do karmienia piersią, które swój fason i wzory spokojnie mogłyby pojawiać się na wybiegach projektantów mody. W takich modelach spokojnie można wybrać się zarówno do parku na spacer jak i na uroczysty rodzinny obiad. Modna odzież do karmienia piersią stanie się najlepszą przyjaciółką każdej mamy a jednocześnie będzie obiektem zazdrości koleżanek, mam i cioci. Delikatne kobiece falbanki, przeszycia czy proste, minimalistyczne wręcz kroje sprawiają, że odzież do karmienia wyróżnia się w tłumie a jednocześnie zapewnia dyskretne warunki do podawania dziecku pokarmu!

Artykuł sponsorowany


Zapraszamy na inspirujące zakupy do sklepu faceandlook.com

Skarpetkowe Love, czyli zestaw 2 par skarpetek Łosoś, Maki Ogórek, idealne na prezent. Cena 49,99 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.