Baza kauczukowa - co to takiego?

Jako miłośniczki paznokci nie możecie przegapić nowego hitu w stylizacji (a także pielęgnacji) paznokci, czyli… bazy kauczukowej! Aby dowiedzieć się, co to takiego i czy sprawdzi się także u ciebie, czytaj dalej.

Baza kauczukowa to jeden z rodzajów bazy pod lakier hybrydowy lub żelowy, co jednak odróżnia ją od pozostałych baz? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Wyjątkowość bazy kauczukowej

 

 

Baza kauczukowa ma gęstą konsystencję, ponieważ jednym z jej składników jest właśnie kauczuk. Dzięki gęstości baza nie spływa, pozwala więc na odpowiednie wyprofilowanie kształtu paznokcia. Każda z nas zna upomnienia stylistki paznokci, by równo trzymać rękę w lampie - w przypadku bazy kauczukowej nie musimy być aż tak restrykcyjne. Baza kauczukowa jest na tyle gęsta, że pozwoli nam uniknąć tej przykrej przypadłości niwelowania kształtu paznokcia uzyskanego przez stylistkę. Pozwoli nam to także na uniknięcie tak nieprzyjemnego dla obu stron spływania bazy na skórki.

 

 

Elastyczność kauczuku

 

 

Kolejną z wielu zalet bazy kauczukowej jest jej elastyczność. Baza ta nie zastyga całkowicie na twardo, ale ma lekko wyczuwalnie miękką konsystencję. Jakie są tego zalety? Hybryda na bazie kauczukowej oprócz większej trwałości będzie także lepiej współgrała z paznokciem. Przykładowo w przypadku uderzenia paznokcia ból będzie mniej odczuwalny, a ryzyko na uszkodzenie dużo mniejsze niż w przypadku klasycznej bazy pod lakier hybrydowy.

 

 

Przyczepność do paznokcia

 

 

Baza kauczukowa ma dużo większą przyczepność do paznokcia niż klasyczna baza pod lakier hybrydowy. Jeśli jesteś posiadaczką płytki wyjątkowo niepodatnej na przyczepność i trwałość lakierów do paznokci, baza kauczukowa będzie dla ciebie odpowiednia.

 

 

Wyjątkowe kolory bazy kauczukowej

 

 

Na koniec warto wspomnieć także o kolorach baz kauczukowych. Mogłoby się wydawać, że kolor bazy nie ma znaczenia - w końcu na niego nakładany jest docelowy, wybrany przez nas kolor. Jednak kolor bazy pod lakier hybrydowy lub żelowy ma zdecydowanie większe znaczenie niż myślisz!

 

Pierwszym z przypadków, w których kolor bazy ma znaczenie jest stosowanie lakierów transparentnych, czyli nie do końca kryjących. Takie lakiery muszą być dobrze dopasowane do koloru bazy pod nimi, dzięki temu mamy szansę uzyskać wyjątkowy tak popularnego ostatnio ombre na paznokciach!

 

 

Baza jako cała stylizacja?

 

 

Drugą z przyczyn istotności koloru lakieru jest coraz częstsze stosowanie baz zamiast lakierów. Piękne kolory bazy niczym nie różnią się od delikatnych kolorów lakierów, jeśli więc jesteś zwolenniczką delikatnego manicure, możesz postawić na bazę, która jednocześnie nada koloru i wyprofiluje twój paznokieć. Efekt mniejszej ilości warstw jest zdecydowanie pożądany już od wielu lat!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów