Bad hair day - jak sobie z nim poradzić?

Bad hair day, czyli ten dzień w tygodniu, kiedy włosy nie chcą się ułożyć, sterczą na wszystkie strony i nic im nie pomaga. Nie pozwól, żeby bad hair day psuł twój dzień, ale zapoznaj się z naszymi sposobami na to, jak sobie z nim radzić.

Bad hair day

 

 

Co robić, kiedy nadejdzie bad hair day? Związać włosy, czy założyć czapkę? Zamiast tego spróbuj wydobyć z innego ułożenia włosów coś dobrego. Nawet kiedy wydaje się, że fryzury już nie da się uratować, może być to motywacja do wymyślenia nowego upięcia czy ogólnie spięcia włosów zamiast zwyczajowego pozostawienia ich rozpuszczonych lub na odwrót.

 

 

Niekorzystny wygląd włosów

 

 

Bad hair day może objawiać się na naszych włosach w różny sposób. Zdarza się, że są oklapnięte, spuszone czy naelektryzowane. Może to wynikać z tego, że na przykład nie mamy czasu, żeby je umyć i pracujemy na włosach nieświeżych, ale może się także zdarzyć, że po prostu wypróbowujemy nowy kosmetyk do włosów i okazuje się on zbyt obciążający, a w efekcie włosy są oklapnięte.

 

Bad hair day to także włosy napuszone czy naelektryzowane, które nie dają okiełznać się ulubionej odżywce. Może to wynikać z suszenia ich w pośpiechu cieplejszym niż zwykle powietrzem, czy nawet warunkami pogodowymi.

 

 

Wydobycie skrętu

 

 

Na szczęście istnieje wiele produktów kosmetycznych, które ratują nas w takich sytuacjach, musimy jednak także odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć i jaki efekt damy radę osiągnąć. Jeśli twoje włosy sterczą na wszystkie strony, są splątane i mają zdecydowanie zbyt dużą objętość, zamiast za wszelką cenę je uładzać, warto spróbować wydobyć fale czy nawet loki. Dzięki temu nie będziesz “męczyć” włosów ogromną ilością kosmetyków wygładzających czy nawet prostownicą lub innymi narzędziami do stylizacji. Efekt włosów kręconych uzyskasz za pomocą pianki lub lakieru do włosów. Poprzez delikatne ugniatanie nadajemy włosom kształtu lekko skręconych fal i w kilka minut zamiast bałaganu mamy na głowie naturalną, fantazyjną fryzurę.

 

 

Co poradzić na włosy oklapnięte?

 

 

Kiedy włosy są oklapnięte zadanie wydaje się odrobinę trudniejsze do wykonania, ale nie jest to prawda, jedynie coś, co nam się wydaje. W przypadku włosów oklapniętych wystarczy kilka pstryknięć sprayu do włosów unoszącego włosy u nasady lub takiego nadającego objętości całym włosom.

 

Sprawa robi się bardziej skomplikowana w przypadku włosów nieumytych, ale i z tym można sobie poradzić. Najszybszym rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie suchego szamponu. Pamiętaj jednak, żeby nie nakładać go zbyt dużo, tak by nie stał się widoczny, a także by dokładnie wmasować go u nasady włosów - dzięki temu proszek będący składnikiem suchego szamponu dokładnie wchłonie nadmiar sebum.

 

 

Przyczyny “dnia złych włosów”

 

 

Utarło się, że bad hair day pojawia się tak po prostu i że nie mamy wpływu na przyczynę, a jedynie na skutki. Zawsze jednak jest jakaś przyczyna - czasem to spanie z mokrymi włosami, innym razem nałożenie za dużej ilości odżywki. Zdarza się także, że wpływ na niekorzystny wygląd włosów ma po prostu nieprawidłowa pielęgnacja. Aby uniknąć nieprzyjemnego dla każdej z nas bad hair day trzymaj się swojej rutyny pielęgnacyjnej, która się sprawdza, a nowe rozwiązania testuj jedynie wtedy, kiedy wiesz, że nie będziesz znajdować się w sytuacjach, w których chciałabyś prezentować się jak najlepiej. A jeśli bad hair day cię zaskoczy i nie będzie to związane z żadną podaną przez nas przyczyn - teraz już wiesz, jak sobie z nim radzić ;)

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów