Atopowe zapalenie skóry a kosmetyki
Osoby mające tendencje do atopowego zapalenia skóry powinny ze szczególną troską i uwagą dobierać kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Jakie kosmetyki będą odpowiednie w przypadku osób z wysoką wrażliwością skóry?
Unikaj alkoholu
Pierwszą zasadą w dobrze kosmetyków dla osób szczególnie wrażliwych na działanie składników chemicznych jest unikanie alkoholu w składzie. Producenci kosmetyków często umieszczają w nich alkohole, które mają dla skóry działanie wysuszające i działają negatywnie nawet na skórę zupełnie pozbawioną problematyczności. Zatem osoby zmagające się z tendencją do podrażnień i atopowego zapalenia skóry powinny tym bardziej unikać wysuszającego alkoholu w składach kosmetyków.
Bezzapachowe formuły
Powiązana z alkoholami kwestia to ta związana z zapachem. Kosmetyki perfumowane także działają na naszą skórę wysuszająca. Czasami intensywny zapach jest zależny od naturalnego składnika, wtedy nie będzie on szkodliwy. Należy jednak weryfikować to w składach produktów, obietnice producenta z przodu opakowania nie zawsze są zgodne z prawdą…
Dermokosmetyki
Dla osób dotkniętych problemami skórnymi najodpowiedniejszym wyborem będzie postawienie na dermokosmetyki. Oczywiście w przypadku wystąpienia konkretnych dolegliwości początkowo najlepiej udać się do specjalisty, jeśli jednak w późniejszym czasie będziemy chcieli po prostu podtrzymywać aktualny stan i utrzymywać swoją skórę w jak najlepszej kondycji, dermokosmetyki to dostatecznie dobre rozwiązanie.
Jak wskazuje nazwa, dermokosmetyki to kosmetyki pielęgnacyjne oparte jednak na działaniu medycznym. Zawierają one substancje lecznicze lub zapobiegające, działają silniej od zwykłych kosmetyków, mają wyższe ceny i przeznaczone są dla skóry konkretnego typu lub w celu uzyskania konkretnego efektu.
Wyższa cena – wartościowa inwestycja
Bardzo wysokie ceny dermokosmetyków potrafią nas przerazić, jednak są one dobrą inwestycją. Przede wszystkim jest to dbanie o kondycję skóry i to ze skutecznością najczęściej poświadczoną przez dermatologów, czy badania dermatologiczne. Kolejnym z aspektów, dla których warto zapłacić wyższą kwotę jest wydajność produktów. Nie w każdym przypadku, ale w wielu z nich jedno opakowanie starcza na długotrwałe stosowanie. Dermokosmetyków nie trzeba też stosować zawsze – często jednorazowa terapia wystarcza na dłuższy okres czasu i po niej można na jakiś czas powrócić do zwykłych kosmetyków pielęgnacyjnych, zwracając jedynie uwagę, by nie miały one szkodliwych, wspominanych w wyższej części tekstu substancji.
Jak radzić sobie z problemami skórnymi?
Współcześnie gama kosmetyków dostępnych na rynku jest tak szeroka, że nie musimy obawiać się, że nie poradzimy sobie ze swoimi tendencjami do problemów skórnych. W pierwszej chwili skonsultuj się z dermatologiem, a później postaw na naturalne składy dopasowane do swoich potrzeb. Skóra w dobrej kondycji nie będzie czymś nieosiągalnym dla ciebie.
Dodaj komentarz
Komentarze
Polecam zrezygnować z agresywnych kosmetyków zawierających sls Kosmetyki takie mogą jeszcze bardziej nasilać problemy atopowego zapalenia skóry. I powodować świąd i pieczenie. Dobrze jest nauczyć się czytać składy kosmetyków, bo niestety ale skłądniki takie sa bardzo powszechne (szczegółnie w kosmetykach drogeryjnych). Można na pewno zastanowić sie nad mydłami naturalnymi: https://a-manada.pl/mydla-w-kostce Mydła takie można zamówić w aptece. Mają delikatniejsze działanie w stosunku do skóry.