Face&Look > MODA > PORADY > 4 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, szyjąc odzież na miarę?

4 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, szyjąc odzież na miarę?

Nie każdy musi znać się na modzie i z zapartym tchem śledzić wszystkie najnowsze trendy czy poczynania kolejnych projektantów i dyktatorów mody. To najzupełniej normalne. Tak samo ja normalna jest niechęć niektórych osób do zakupów ubraniowych. Nadal jednak trzeba mieć jakieś ubrania. Nadal też trzeba prezentować się dobrze. W końcu od pierwszego wrażenia naprawdę wiele zależy. A w wielu sytuacjach trzeba prezentować się jak najlepiej - do pracy, na ważne wydarzenia, w wielu sytuacjach wygląd ma ogromne znaczenie. I tutaj właśnie pomóc może szycie na miarę. To rozwiązanie nie tylko dla osób, które żywo interesują się modą i zawsze chcą prezentować się jak z żurnala. To też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią zakupów, nie lubią wybierać ubrań i szukać tych najlepszych, a przy tym pasujących do sylwetki. Szycie na miarę może naprawdę poprawić jakość twojego życia i pozytywnie wpłynąć na twój wygląd. Musisz się jednak do tego dobrze przygotować i wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych elementów. Jakich? Przeczytaj!

  1. Zalety szycia na miarę
  2. Usługa szycia
  3. Wybór usługi szycia na miarę
  4. Tkanina
  5. Szycie
  6. Krawiec
  7. Korekty

Dlaczego warto zdecydować się na szycie na miarę?

Szycie na miarę to usługa, na którą może zdecydować się każdy, kto chce dobrze wyglądać. Sama ta chęć w zupełności wystarczy. Usługą szycia zajmą się już prawdziwi profesjonaliści, którzy sprawią, że ubranie będzie idealnie pasować do twojej sylwetki i będziesz prezentował się świetnie, niezależnie od okoliczności. Najczęściej wybierane jest szycie garniturów, bo garnitur nazywany bywa nawet współczesną zbroją - musi być perfekcyjny, by mężczyzna, który go nosił, czuł się jak najlepiej. Nie dostaniesz gotowego kompletu ubrań w dniu złożenia zamówienia. Kolejne etapy szycia wymagają czasu, ale warto się na to zdecydować, bo garnitur szyty na miarę wygląda po prostu bardzo dobrze i jest w stanie sprawić, że pierwsze wrażenie, które wywrzesz na ludziach będzie jednym z najlepszych.

Co wziąć pod uwagę wybierając usługę szycia?

Szycie na miarę to proces, który trwa i przebiega w wielu etapach. Musi tak być, przecież szycie na miarę w Cafardini jest całkowicie dopasowane do ciebie i twoich preferencji. Dzięki temu właśnie tam na pewno znajdziesz interesującą cię ofertę - niezależnie od tego, czy potrzebne ci spodnie, nowe koszule, porządna kamizelka czy cały garnitur. Jak wygląda szycie? To złożony proces, który ma na celu dopasowanie twoich ubrań do ciebie. Tak, byś wyglądał jak ubrany, a nie przebrany. To bardzo ważne, w końcu twoje ubranie ma cię dopełniać, a nie sprawiać, że będziesz wyglądać i czuć się jak ktoś całkowicie sobie obcy. Jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, gdy interesuje cię szycie na miarę?

Tkanina

Bardzo ważny jest wybór tkaniny. W końcu musisz nie tylko wyglądać, ale też czuć się dobrze w swoich nowych ubraniach. Wybór samej tkaniny potrafi potrwać wiele czasu, ale nie zgadzaj się na żadne półśrodki i kompromisy. W końcu chodzi o coś, co będziesz nosił przez dłuższy czas i nierzadko na bardzo szczególne okazje. Masz spory wybór tkanin, dlatego zawsze znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Zawsze też możesz zapytać o opinię czy poprosić o pomoc osoby, które będą dla ciebie wykonywać ubrania. Nie musisz się przecież znać na rodzajach tkanin.

Proces szycia

To też bardzo ważne. Musisz być gotowy na wiele - łącznie z tym, że osoby trzecie będą analizować ruch, który wykonujesz, by dobrać ubranie tak, by zawsze prezentowało się jak najlepiej. Bez względu na to, co właśnie robisz. Z całą pewnością czeka cię też zdjęcie miary. W końcu znajomość wymiarów klienta jest w tym przypadku kluczowa - niezależnie od tego czy potrzebne ci spodnie, garnitur, spódnice czy dowolna inna część garderoby. Będziesz też musiał chodzić na przymiarki. Wtedy będzie można na bieżąco wprowadzać konieczne poprawki,  by ubranie prezentowało się absolutnie perfekcyjnie. 

Krawiec

Sam krawiec też ma znaczenie - w końcu nie potrzebujesz tylko tkanin, innych ludzi też, którzy takie tkaniny zmienią w piękny strój. Taki krawiec zdejmie z ciebie miarę, ale też będzie z tobą rozmawiać, by zrozumieć ciebie i twoje potrzeby. Jeśli masz swoją wizję tego, jak powinno wyglądać twoje nowe ubranie - super! Jeśli jednak nie masz, nic straconego. Możesz powiedzieć, że potrzebna ci po prostu koszula, a dobry krawiec tak pokieruje rozmową i zada ci taki szereg pytań, że z pewnością wyłoni się z tego obraz przepięknej, idealnej koszuli. Nie musisz znać wszystkich aspektów idealnego ubrania od samego początku - taką wizję możesz wypracować z dobrym krawcem. Dlatego przyłóż się do wyboru odpowiedniego krawca, od tego wiele zależy.

Korekty krawieckie

W szyciu ważne jest naprawdę wiele szczegółów, w tym również kolor nici. Korekty wszelkiego rodzaju są bowiem bardzo ważne. Masz prawo być niezadowolony i wyrazić swoją opinię. W szyciu na miarę chodzi bowiem o to, by całość prezentowała się absolutnie perfekcyjnie. A tak naprawdę rzadko jest to możliwe bez korekty krawieckiej, dlatego bardzo ważne jest to, byś miał do niej prawo.

 

face&look BOX z produktami NUMERO kupicie w naszym sklepie 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.